Dedeoğlu: Tüpraş'ta  Ortak Harekete Davet Etti

Dedeoğlu: Tüpraş'ta Ortak Harekete Davet Etti

/
/

DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, TÜPRAŞ genel müdürlüğünün taşınma kararına tepki göstererek “Tüm siyasi partileri bu konuda ortak hareket etmeye davet ediyorum” dedi

TÜPRAŞ’ın genel müdürlüğünü taşıma kararı ilimizi harekete geçirdi. Tüm aiyasi partiler, STK’lar, dernek ve odalar birer birer açıklama yaparken DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu da bu kararı kınayarak genel müdürlüğün taşınmasının Kocaeli’ye büyük kayıp yaşatacağını belirtti.

‘BEDELİNİ ÖDÜYORUZ’

Yazılı bir açıklama yapan DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “Bu kent denizini, suyunu, toprağını ve havasını, sanayi kuruluşları için feda etmiş bir kenttir. Bu güzel kent sanayinin bedelini yeterince ödemiş ve ödemeye de devam etmektedir. Bu nedenle ödülü de hak eden bir kenttir. Son günlerde en çok konuşulan konu TÜPRAŞ genel müdürlüğünün İstanbul’a taşınmasıdır. Şirket merkezi Kocaeli’de kaldığı sürece sorun yok. Eğer merkezlerini de taşırlarsa Kocaeli’ye gelen pay büyük miktarda azalacaktır” dedi.

‘KAYBEDEN KOCAELİ OLUR’

Sözlerini sürdüren Başkan Dedeoğlu, “Bu durumda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, çok olumsuz etkilenecektir. Dolayısıyla kaybeden Kocaeli halkı olacaktır. Kocaeli’ye yapılan hizmetler de o nispette azalacaktır. Genelde önce genel müdürlüklerini sonra da merkezlerini taşıyorlar. Umarım TÜPRAŞ’ın taşınması sadece genel müdürlük olarak kalır. Aksini düşünmek bile istemiyorum ve tüm siyasi partileri bu konuda ortak hareket etmeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf