Cumhur İttifakı’ndan Hürriyet’e Şartlı İzin Çıktı

Cumhur İttifakı’ndan Hürriyet’e Şartlı İzin Çıktı

/
/

Cumhur İttifakı, yaptığı son toplantıda belediyeye hizmet aracı alımı konusunda İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e yetki vereceğini açıkladı

Geçtiğimiz aylarda görüşülen ancak henüz karara bağlanamayan araç alım işi son meclis toplantısında Cumhur İttifakı tarafından komisyona havale edilmişti. O günden bu yana toplantı yapan Cumhur İttifakı nihai kararını vererek İzmir Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e mecliste araç alımı için evet oyu vereceğini açıkladı. Cumhur İttifakı bu kararı kredi kullandırmama şartı ile vereceğini de belirtti.

‘KENDİSİNE YETKİ VERİYORUZ’

İzmit Belediye Meclisimizin 3 Eylül tarihindeki oturumuyla Belediyemiz hizmetleri için araç satın alma ve kredi kullanma yetkisi hususuyla gündeme gelen konuyla ilgili olarak Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak oluşturduğumuz Cumhur İttifakı Grubu olarak birçok toplantı ve değerlendirme çalışmalarında bulunduk. 13 Eylül Cuma (yarın) günü gerçekleşecek ara meclis toplantısı öncesi Cumhur İttifakı Grubu olarak aşağıdaki ortak kararımızı kamuoyunun bilgilerine sunarız. Araç satın alma hususunda tam kapsamıyla CHP grubu ile fikir birliğine varmamakla beraber Belediye Başkanı’nın satın alma arzusu olması sebebiyle hizmetleri aksatmadan arzu ettiği araçları satın alması hususunda kendisine yetki verilmesi uygun görülmüştür.

‘KREDİ KULLANDIRMAYACAĞIZ’

Açıklamanın devamında konuşan Başkan Ali Güney, “Belediyemizin tahsil etmesi gereken fakat henüz tahsil edemedikleri yaklaşık 63 Milyon TL olması ve bir önceki dönem çalışmalarla Belediyemize kazandırılan yaklaşık olarak iki ay sonra tamamlanmış olacak 122 adet konutun satışının yapılarak öz kaynak oluşturulmasının yerinde olacağı düşünülmüştür. Böylelikle borçlanma ve kredi faizi sarmalına girerek Belediyemizi zarara uğratmadan satın alma yoluna gidilmesinin uygun olacağı düşünülerek kredi çekme yetkisinin verilmeyerek kamu zararına fırsat verilmemesine karar verilmiştir” diye konuştu. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf