ÇOCUKLARIN, TİYATRO FESTİVALİ BAŞLADI

ÇOCUKLARIN, TİYATRO FESTİVALİ BAŞLADI

/
/

Bu yıl 26. Sı düzenlenen Tiyatro festivali Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen açılış töreni ile başladı.Geleneksel olarak sürdürülen Festival Korteji yağmur nedeni ile yapılamadı.

Çocuk Oyuncular gruplar halinde Sabancı Kültür Merkezi’nde buluşmak üzere kortej güzergahından ayrıldılar.Saat 19:00 da Festivale katılan Çocuk Oyuncuların ve oyunlarının tanıtımı töreni başladı. Festival Komitesi adına Burhan Akçin’in yaptığı kısa konuşmanın ardından İl Kültür ve Turizm Müdürü vekili Ercan Yamen kürsüye gelerek festival hakkında bilgi verdi.

26 MAYISTA SONA ERECEK

Konuşmaların ardından sırası ile; Alkış, Ada, Anka, Anahtar, Armoni, Anonim, Aksiyon, Akustik, Antik, Apollon, Artemis grupları kendilerini tanıtarak oyunlardan bir parça sundular.26 Mayıs Pazar günü oynanacak oyunların sonunda Çok Sesli Müzik grubunun sunacağı konser ile festival sona erecek.Festivale katılan grupların oynayacağı oyunlar; Şirinler, Yeşil Trampetçi, Evim Güzel Evim, Barış Gezegeni, Rüyadaki Oyuncaklar, Medeniyet Tiyatrosu, Avucumdaki Güç, Deli Bayramı, Damdaki Kemancı, Uzaklar.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf