Çocukları Kandıran Dolandırıcılar Pendik'te Yakalandı

Çocukları Kandıran Dolandırıcılar Pendik'te Yakalandı

/
/

Kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak vatandaşları dolandıran 1’i yabancı 3 kişi Kocaeli polisin sıkı takibi sonucu yakalandı. 

Haziran ayında İzmit ve Derince ilçelerinde  meydana gelen olaylarda vatandaşlar savcı ve polis olduklarını söyleyerek  dolandıran 3 kişi gözaltına alındı. Şahıslardan birinin dolandırıcılığı öğrenmek için Şanlıurfa'ya gittiği de  öğrenildi. 

ŞİKAYET ÜZERİNE İNCELEME BAŞLATILDI

İlimizde gerçekleşem olaylar 10 - 20 Haziran 2019 tarihleri arasında İzmit ve  Derince ilçelerindeki iki ayrı adreste meydana geldiği. İzmit ve Derince’deki iki evi arayan şahıslar, telefonun karşısındaki çocuklara ailelerinin suça karıştıklarını söyleyerek evdeki değerli eşyalar ile paraları söyledikleri adreslere getirmelerini istedi. Telefondaki şüphelilere inanan çocuklar ise evlerde buldukları 2 bin TL değerinde ziynet eşyası ile 30 bin TL nakit parayı şahısların söyledikleri yere bırakarak ayrıldılar. Ailelerin  olayı polise haber vermeleri sonrası başlatılan soruşturmada Kocaeli Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro ekiplerince başlatılan incelemede olayı gerçekleştiren şahısların, otobüs altına ve Sağlık ocağı yanına bırakılan para ve ziynet eşyalarını altıktan sonra Gebze’den motosiklet ile İstanbul’a gittiklerini tespit etti. 

PENDİK'TE YAKALANDILAR

Yapılan soruşturmada motosiklet plakasını takibe alan ekipler olayı gerçekleştirenlerin V.Y. (25), H.S. (31) ve Türkmen uyruklu D.K. (41) olduğunu belirledi. Tespit sonrası harekete geçen ekipler, İstanbul Pendik’te 3 ayrı adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonla şahısları yakalayarak gözaltına aldı.  Emniyete götürülen şahıslardan D.K. suçunu itiraf ederken diğer iki şahıs suçlamaları reddetti. Yapılan incelemede D.K.’nın dolandırıcılık işini öğrenmek için Şanlıurfa’ya giderek işi yapan şahıslardan bilgi aldığı belirlendi. Çeşitli suçlardan sabıkaları olduğu belirlenen şahıslar emniyetteki işlemleri sonrasında Kocaeli Adliyesine sevk edildi. V.Y., H.S. ve Türkmen uyruklu D.K. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf