Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

CHP’li Ercan: Hem Başkanlığı Hem Meclisi Alacağız!

31 Mart yerel seçimlerinde başkanlıkla beraber meclisi de alacaklarını söyleyen CHP İzmit İlçe Başkanı Ercan, “AK Parti’nin mecliste çıkardığı zorluk sistemine son vermek için hedefimiz İzmit Meclisi’ni de almak” dedi.

CHP’li Ercan: Hem Başkanlığı Hem Meclisi Alacağız!

31 Mart yerel seçimlerinde başkanlıkla beraber meclisi de alacaklarını söyleyen CHP İzmit İlçe Başkanı Ercan, “AK Parti’nin mecliste çıkardığı zorluk sistemine son vermek için hedefimiz İzmit Meclisi’ni de almak” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmit İlçe Başkanı Gökhan Ercan, yerel seçim süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Adayların en geç Ocak ayının ilk haftası açıklanacağını söyleyen Başkan Gökhan Ercan, 31 Mart yerel seçimlerinde hem İzmit Belediye Başkanlığını hem de meclisi kazanacaklarını söyledi.

‘MECLİSİ DE ALACAĞIZ’

Göreve geldiklerinden bu yana seçim çalışması yaptıklarını ifade eden Gökhan Ercan, “Biz göreve geldiğimizden beri zaten 102 mahalleyi gezdik. Sendikaların yüzde 50’ye yakınını bitirdik, hepsini ziyaret ettik. İKK ve STK’larla toplantıları yaptık. Yakın zamanda da hemşehri derneklerini gezeceğiz” dedi. Adayların Ocak ayının ilk haftası açıklanacağını düşündüğünü belirten Ercan, “Adayların Ocak ayının ilk haftası açıklanacağını düşünüyorum. Zaten olması gereken de o dönem; çünkü 20 Şubat’ta Yüksek Seçim Kuruluna aday listeleri teslim edilecek. İzmit’te başkanlığı zaten kazanacağız, derdimiz meclisi de almak” dedi.

‘SATACAK BİR ŞEY KALMADI’

İzmit Belediye meclisinde her toplantıda çıkan kavga ve gürültülere de değinen Başkan Ercan, “Meclis toplantısında şimdiye kadar görüşülen maddelerin onaylanması için sürekli komisyona yollanıyor. Bunların hepsi bilinen şeyler. Kendileri devletin malını babalarının malı gibi satınca sorun yok. İzmit Belediyesi, arsa satınca sorun var. Kendi belediyeleri bir sürü arsa satıyor, Körfez’de satacak bir şey kalmadı. Sırf muhalefet yapmak için de İzmit’i konuşuyorlar” diye konuştu. Bu seçimde mecliste çoğunluğun CHP’de olacağını söyleyen Ercan, “Meclislerde konulara siyaset üstü bakmak gerek, halka hizmet için görüşülen konular için toplanılıyor çünkü. Yani AK Parti’nin bu sistemine bir son vermek için İzmit’te meclisi de kazanmamız gerek” dedi. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *