Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

CHP’li Dağdeviren: Körfez’de İdeolojileri İçin Bedel Ödeyen Bir Ekip Var Artık!

Aday bolluğunun yaşandığı CHP Körfez’de atama sistemine karşı çıkıp ön seçim için direnenlerden olan Barış Dağdeviren, “CHP Körfez’de hayata soldan bakan ve bunun için de tavır alan, bedel ödeyen bir ekip var artık.

CHP’li Dağdeviren: Körfez’de İdeolojileri İçin Bedel Ödeyen Bir Ekip Var Artık!
Aday bolluğunun yaşandığı CHP Körfez’de atama sistemine karşı çıkıp ön seçim için direnenlerden olan Barış Dağdeviren, “CHP Körfez’de hayata soldan bakan ve bunun için de tavır alan, bedel ödeyen bir ekip var artık. Ön seçim kararı da bunun ispatıdır" dedi.
 
Korfez Belediye Başkanlığına gösterilecek adayın ön seçimle belirlenmesini başından beri savunan CHP Körfez İlçe eski yöneticisi Barış Dağdeviren, Genel merkezin aldığı ön seçim kararı ile 30 yıllık hasretlerinin sona erdiğini ifade etti. Körfez’de demokrasi mücadelesi uğruna bedel ödeyen bir ekibin olduğunu vurgulayan Dağdeviren, bütün seçimler için atama yerine eğilim yoklamasının daha doğru olduğunu vurguladı.

‘BAŞARIMIZIN İSPATI’

CHP Körfez İlçe Örgütünün eski yöneticilerinden Barış Dağdeviren, yaptığı açıklamada “Biz sürecin en başından beri her yer için ön seçim çağrısında bulunduk. Yıllardır da söylüyorduk. CHP Körfez’de hayata soldan bakan ve bunun için de prensipleri için de tavır alan, bedel ödeyen birileri var, bir ekip var artık ve Genel Merkez tarafından görülen ön seçim kararı da bunun ispatıdır. Körfez’de artık başka bir yapı var, burada hala nefes alıp veren, damarında kanı başka akan solcular var. Körfez’de başka ilçelerden farklı olarak bir araya gelmiş ekipleşmiş ve kendi ideolojilerinin gereğini yerine getiren birileri var artık. Herkes kendince lehinde, aleyhinde yorumlar yapabilir. İlçe yönetimi olsun, il yönetimi olsun, milletvekilleri olsun, başka bir şey söylemiş olabilirler, ben bunu bilemem. Ama geldiğimiz noktada Genel Merkezimizin ön seçim konusunda verdiği karara saygı duymak düşer bize. Ön seçim bütün atamalardan daha hayırlıdır" diye konuştu.

'İNSANLARI KANALİZE EDEMİYORLAR'

Sadece CHP Körfez için değil dünyanın her yerinde ön seçim yapılması gerektiğini vurgulayan Barış Dağdeviren, “Yalnızca Körfez için CHP için ya da Türkiye için demiyorum, bütün dünya için ön seçimin daha hayırlı olduğunu söylüyorum. Her atamadan daha iyidir. En iyi atamadansa en kötü ön seçim diyorum, bunu her yerde herkesim için diyorum. Bu şeye benziyor, kör topal aksakta olsa en kötü demokrasi en ilerici darbeden evladır. Ön seçim olduğunda diğer her şey tartışmasız kabul oluyor. Kongrelerde yaşanan baskılar, ön seçimde çok fazla olmayacaktır. Siyasette böyle bir denklem var. Tabiki herkes birilerine şuna oy vermeniz daha doğru olur der, etki altına almaya çalışır ama üye bazında olduğunda bu etkileme ve türlü vaatlerle insanları kanalize etmek minimuma iniyor. Ön seçim delegeyle olduğunda hiçbir farkı yok ama üye bazında olduğunda bu tür durumlar minimuma iniyor. Ön seçimle örgütlere hareket geliyor, bir de şöyle bir durum var; en iyisini seçmeyi düşünüyorlar, liste dışı düşündükleri de varsa yazabiliyorlar. En son bizim burada 1999’da gördük ön seçim yüzünü, 30 yıllık hasretimizi dindirecektik, biz bunu yapmaya çalıştık ve başardık. 30 yıldır herkes rakı masasında istiyordu. Bizim farkımız şu oldu, biz çizmelerimizi giydik, mahallelerde talebimizi dile getirdik ve sonucunu da gördük. Bunu  mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *