CHP'li Çakar Acemi Bir Tiyatroya Tanık Olduk

CHP'li Çakar Acemi Bir Tiyatroya Tanık Olduk

/
/
Olaylı gerçekleşen İzmit Belediyesi meclis toplantısında yaşanan tartışmanın ardından ilk açıklama Ak Parti ikinci açıklama ise CHP İzmit'ten geldi. İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar,” provokasyon amaçlı acemice bir tiyatroya tanık olduk” açıklamasında bulundu.

Bugün İzmit Belediyesinde yaşanan olayların ardından açıklama yapan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney’ in Fatma Kaplan Hürriyet’ in maskesi düşüyor açıklamasının ardından CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar’ dan cevap gecikmedi.  Çakar, “Biz AKP’nin provokasyonlarına, kışkırtmalarına AKP’nin 18 yıllık iktidarından oldukça alışığız. Ancak AKP’li meclis üyeleri muhalefet kelimesinin anlamına henüz nail olamadıklarını bir kez daha anladık” dedi. 

MUHALEFETİN AÇIKLAMALARINI GÜLEREK KARŞILIYORUZ

Çakar açıklamasında,” Anlaşılan o ki; Biz AKP’ye kent yönetimini öğreteceğimiz gibi muhalefeti de öğretmek zorunda kalacağız. Zamanında belediyelerinden TC ibaresini kaldırıp, andımızı yasaklayanlar bize Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Bayrağı üzerinden muhalefet çabası içerisine girmelerini gülerek karşılıyoruz. Türk Bayrağı ve Atatürk bizim kutsalımızdır. Kimseyle bu konuyu tartışmayız ve tartıştırtmayız “dedi. Çakar konuşmasına şöyle devam etti. Öncelikle şunu söylememiz gerekir ki; İzmit Belediyesi Meclis gündeminde olmayan ve önerge niteliği dahi taşımayan ve tamamen provokasyon amaçlı olduğu açık olan konulara belediye başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet tarafından gayet sakin bir dille cevap verilmiştir. AKP diktatör arıyorsa, öncelikle kendi partilerine, ülkede yaratılan kaos ortamına ve iki dönem belediye başkanlığı yapan Nevzat Doğan’ın yönettiği meclis toplantılarına bakmalıdır. CHP meclis grubunun önergelerine göz ucuyla dahi bakılmadığı zaman sus pus kalan AKP’li meclis üyelerini aslında çok iyi anlıyoruz.  AKP’li meclis üyelerinin “Geçmişte olduğu gibi önergelerin okutulmadığı” algısını  sadece ve sadece belediye meclisinde kaos yaratmaya yönelik olduğunun bilinmesini istiyoruz. İzmit Belediyesi Meclisi; meclis üyelerini, İzmit halkının kutsal oylarıyla seçip gönderdiği ciddi bir yerdir. 

İZMİT'Tİ HUZUR İÇİNDE YÖNETECEĞİZ

Kimsenin burada milletimizin üzerinde algı yapmaya çalışacağı yer değildir.  Kimsenin de burada alelacele yazdığı tiyatroyu oynamasına müsaade etmeyiz. Bizler her zaman olduğu gibi AKP’nin beceremediği ve her şartta nefret ifadelerini kullandığı için pek bilmediği sevgi dilini kullanmaya devam edeceğiz. İzmit halkı barış ve huzur içinde yaşamak için bize yetki vermiştir.  Bizler de bu kentin huzur içinde yönetmek için var gücümüzle devam edeceğiz. Sayın başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’in ne kadar sosyal demokrat olduğunu ve bu gibi saldırılara meydan vermeyeceğini İzmit halkı çok iyi bilmektedir. Bizler provokasyonlara mahal vermeden insan ve parti ayrımı yapmadan bu kenti yöneteceğiz. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın dedi. 

 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf