Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

CHP'den Bekaert İşçisine Destek

CHP Derince İlçe Başkanı Atasoy Bilgin ve yönetimi DİSK Birleşik Metal-İş sendikasının örgütlü olduğu Bekaert Fabrikası’nda yasaklanan grevin 9. Gününde yalnız bırakmadı.

CHP'den Bekaert  İşçisine Destek

CHP Derince İlçe Başkanı Atasoy Bilgin ve yönetimi DİSK Birleşik Metal-İş sendikasının örgütlü olduğu Bekaert Fabrikası’nda yasaklanan grevin 9. Gününde yalnız bırakmadı.Toplu İş Sözleşmesi’nde sendika ile işverenin anlaşamamasından dolayı grev kararı alan işçiler, şartlarının iyileştirilmesini bekliyor.

CHP Derince İlçe Başkanı Atasoy Bilgin ziyaretinde, “Ekonomik krizin faturasını emekçiye kesen, zararını kapatmak için emekçinin hakkına ve rızkına göz diken anlayışa karşı başlatılan bu haklı mücadele, siz emekçilerin kararlılığı ile mutlaka başarıya ulaşacaktır. Hiçbir güvenceniz ya da yan geliriniz yokken; işsiz kalmak pahasına başlattığınız bu mücadele, şimdiden, işçi sınıfının onuru olmuştur. Bu güne kadar işçi sınıfının elinden alınan ve elinden alınmak istenen tüm hakları için birlikte direneceğiz, birlikte kazanacağız.” diye konuştu.

HAKLI GREVİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

DİSK Birleşik Metal İş Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Örgütlenme Sekreteri Hami Baltacı, Birleşik Metal İş Kocaeli Şube Başkanı Telat Çelik ile işçiler ise; “Grev bizim için bir amaç değil, haklarımızı alabilmek için başvurduğumuz bir araçtır.” dedi. İnsanca yaşamak istediklerini söyleyen işçiler; “Talebimiz arabalar, evler, yatlar, katlar değil. Sadece yarını düşünmeden, kimseye muhtaç olmadan çalışmamızın karşılığını almak ve evimizde tüten ocağı söndürmemek istiyoruz. Bize istenilenden aşağıda zam dayatıldığı ve taleplerimiz karşılanmadığı sürece haklı grevimizi sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *