Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

CHP'de Yüzler Gülüyor! Sertif Gökçe Mazbatasını Aldı

Yerel seçimler ile AK Parti'den CHP'ye geçen Derince Belediyesinin yeni Başkanı Sertif Gökçe bugün mazbatasını alarak resmen Derince Belediye Başkanı oldu. Gökçe: "Buradan size belediye başkanı olarak seslenmekten gurur duyuyorum” dedi.

CHP'de Yüzler Gülüyor! Sertif Gökçe Mazbatasını Aldı

Yerel seçimler ile AK Parti'den CHP'ye geçen Derince Belediyesinin yeni Başkanı Sertif Gökçe bugün mazbatasını alarak resmen Derince Belediye Başkanı oldu. Gökçe: "Buradan size belediye başkanı olarak seslenmekten gurur duyuyorum” dedi.

Derince Belediye Başkanlığı’nı ezici bir çoğunlukla kazanan CHP’li Sertif Gökçe, “25 yıl boyunca bu merdivenlerde insan hakları savunucusu olarak görev aldım. Bugün bir belediye başkanı olarak buradayım. Derince 30 sene sonra artık Kocaeli’nin en iyi ilçesi olacak” dedi. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Derince Belediye Başkanlığı’nı AK Parti’den alan CHP Adayı Sertif Gökçe, Kocaeli Adliyesi’nde bulunan İlçe Seçim Kurulu’na gelerek mazbatasını aldı. Partililerin akın ettiği mazbata teslim törenine İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Milletvekilleri Muhip Kanko, Harun Özgür Yıldızlı, Nail Çiler, İl Başkanı Bülent Sarı, il ve ilçe kadın kolları katıldı.

"DEMOKRASİ MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK"

Sertif Gökçe adliye önünde yaptığı açıklamada, "Bugün burada çok buruk bir sevinç içindeyim zor bir karar oldu yıllar boyunca adliye önünde avukat olarak hak hukuk adalet diye bağırdık. Şimdi ise belediye başkanı olarak konuşuyorum. 25 yıllık bir avukat olarak, sürekli burada hak hukuk adalet dedik. Bugün burada belediye başkanı olarak size seslenmekten gurur duyuyorum. Bundan sonra da demokrasi mücadelemiz devam edecek.Derince’deki insanlarda bundan sonra diğer CHP’li belediyedekiler gibi mutlu olacak. Artık Derince Türkiye’nin en kötü yönetilen belediyesi değil en modern ilçe olacak. Önümüzdeki dönemde hepiniz gülmek için mutlu olmak için Derince’yi tercih edeceksiniz. Önümüzdeki senelerde İzmit’ten Derince’ye göç olmayacak. Derince’den İzmit’e göç olacak. Buraya kadar gelip bu mutluluğumuza eşlik ettiğiniz için teşekkür ediyorum.” dedi.

‘DERİNCE HALKINA TEŞEKKÜR ETTİ’

Derince halkına en iyi hizmetleri yapmaya özen göstereceğini söyleyen Gökçe, “25 yıldır bu merdivenlerde, insan hakları için, kadın hakları için, hayvan hakları için bağırdım. Yıllar sonra bu merdivenlerde bir belediye başkanı olarak, halkı, denizi, yeşili, hayvanlarımızı, korumak için söz veriyoruz. Derince artık Kocaeli’nin en kötü ilçesi olmayacak, 30 sene Kocaeli’nin en iyi ilçesi olacak. Buraya kadar gelmemizde bize inanan, tüm destekçilerimize Derince halkına teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *