Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

CHP Grubu, İzaydaş'ı Yine Gündeme Taşıdı

Alikahya bölgesinde yaşayan yaklaşık 80 bin vatandaşın her gün maruz kaldığı çöp kokusu sorunu, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından bir kez daha meclis gündemine taşındı.

CHP Grubu, İzaydaş'ı Yine Gündeme Taşıdı

Alikahya bölgesinde yaşayan yaklaşık 80 bin vatandaşın her gün maruz kaldığı çöp kokusu sorunu, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından bir kez daha meclis gündemine taşındı.

İZAYDAŞ fabrikasından yayılan yoğun çöp kokusunun giderilmesi amacıyla verilen önerge, Büyükşehir Belediyesi'nden çözüm bekleyen vatandaşların sesi oldu.

VATANDAŞLARIMIZ RAHATSIZ

Alikahya bölgesinde yaşayan vatandaşların uzun süredir şikayetçi olduğu İZAYDAŞ fabrikasından yayılan çöp kokusu sorununu meclis gündemine taşındı. CHP Grup Başkan vekili Fatma Kaplan Hürriyet tarafından sunulan önergede, özellikle Alikahya Merkez Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Fatih Mahallesi, Karadenizliler Mahallesi, Akarca Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ve Fevzi Çakmak Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların çöp kokusundan büyük rahatsızlık duyduğu belirtildi.

2021 ŞUBAT'TAN BERİ BEKLİYORUZ. 

Önergede, 2019, 2020 ve 2021 yıllarında bu sorunla ilgili olarak verilen önergeler ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından yapılan açıklamalara dikkat çekildi. 2021 yılında, CHP Grubu tarafından gündeme getirilen sorunla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın, tesisin kurulum çalışmalarının sürdüğünü ve Şubat ayında çalışmaya başlayacağına dair açıklamaları hatırlatıldı. Ancak, aradan geçen süreye rağmen çöp kokusunun hala devam ettiğine vurgu yapıldı.

İŞTE HÜRRİYET'İN SORULARI 

1. İZAYDAŞ fabrikasından yayılan çöp kokusunun giderilmesi için bugüne kadar hangi somut adımlar atılmıştır?

2. 2021 yılında belirtilen ARGE projesinin durumu nedir? Proje başarıya ulaşmış mıdır, sonuçları nelerdir?

3. Çöp kokusunun giderilmesi konusunda alınacak önlemler nelerdir ve bu önlemler ne zaman hayata geçirilecektir?

4. Vatandaşlarımızın bu kronik sorunla ilgili mağduriyetlerini gidermek adına belediyemiz tarafından ne gibi çalışmalar yapılmaktadır?

ACİL ÇÖZÜM GEREKİYOR 

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, önergesinde vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için acil çözüm talebinde bulunurken, bu sorunun bir an önce çözüme kavuşturulması gerektiğini ifade etti. Vatandaşların evlerinde rahat bir şekilde yaşayabilmeleri için gerekli tüm adımların atılması gerektiğini belirten Hürriyet, bu konunun takipçisi olacağını da vurguladı.

SONUÇ BEKLENİYOR

İzmit Belediyesi’nin, vatandaşların yaşadığı bu kronik sorunla ilgili çözüm arayışı ve Büyükşehir Belediyesi’nden beklenen yanıtlar, Alikahya bölgesindeki vatandaşlar tarafından merakla bekleniyor.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *