Çeker; Tüpraş Çalışanlarının Hak Mücadelesini Destekliyoruz

Çeker; Tüpraş Çalışanlarının Hak Mücadelesini Destekliyoruz

/
/

Petrol İş Sendikası ile Tüpraş arasında gerçekleşen toplu sözleşme görüşmelerine yönelik 3 send,kadan toplu basın açıklaması gerçekleştirirldi. 

İşverenin İşçilerin 40 yıllık kazanımlarından vazgeçmeleri için yapmış olduğu talepler ve Yüksek Hakem Kurulunun (YHK) vermiş olduğu karar hakkında Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi Ömer Çeker ve Türk Büro Sen Kocaeli Şube Başkanı Rıfat Oypan ile birlikte ortak basın açıklaması yaptı. 

İNSANİ VE KAMUL TALEPLERDİR

TÜPRAŞ çalışanlarının toplu sözleşme ile ilgili mücadelesi son günlerde kamuoyunda sıkça yer almaktadır. Çalışanların iş verenden talepleri insani ve makuldür. Enflasyon altında ezilmemek ve emeklerinin karşılığını istemektedirler. İşçilerin kazanılmış haklarının işveren tarafından ellerinden alınmak istenmesine karşı emek mücadelesi vermektedirler. Haklı bir mücadeleleri, onurlu bir duruşları vardır. Tüpraş gibi ülkemiz için çok stratejik bir kurumda çalışanların işyerlerinde huzurlu olması, çalışma barışının temin edilmesi ve çalışanların haklarının iyi olması şarttır. Bu yüzden de TÜPRAŞ çalışanları haklıdır. Yüksek hakem kurulunun Tüpraş işçisinin yıllara dayalı elde etmiş olduğu hakları yok sayması ve çalışanları enflasyonun çok altında yüzde 6’lık bir zammı layık görmesi de meseleye nasıl yanlış ve yanlı bakıldığının bir kanıtıdır.

EMEK VE EKMEK MİCADELEDİNİ DESTEKLİYORUZ

Hak mücadelesini veren, emeğinin ve ekmeğinin peşinde olan her çalışan Türk Sağlık Sen ve Türk Büro Sen olarak kıymetlidir. Tüpraş işçisi kazanılmış haklarının mücadelesini meşru zeminlerde yapmalıdır. “Sarı öküzü kurban vermemelidir.” Tüpraş işçisinin yıllara dayalı kazanmış olduğu haklarını koruma noktasında vermiş olduğu onurlu mücadele  aynı zamanda bir hak arama mücadelesidir de.  TÜPRAŞ  işçisinin haklı ve onurlu mücadelesini destekliyoruz. Örnek bir hak arama mücadelesi ile umut ederiz ki sorunlar çözülür ve çalışanlar ile iş verenin memnun olacağı bir zeminde uzlaşma sağlanır. Bu temennilerle evlerine helal ekmek götürmekten başka bir gayesi olmayan ve alın teri için mücadeleden zerre taviz vermeyen tüm Tüpraş çalışanlarının Allah Yardımcısı olsun.Emek ve ekmek mücadelelerini destekliyoruz.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf