Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Çalık’tan 13 Vekile Gönderme; Yüzünüz Kızarmıyor Mu?

Zafer Partisi İl Başkanı Vedat Çalık, ülkemizin gelişiminde önemli rol oynayan ilimizin yatırımlarda geri kaldığını belirterek 13 milletvekilini eleştirdi Zafer Partisi İl B…

Çalık’tan 13 Vekile Gönderme;  Yüzünüz Kızarmıyor Mu?

Zafer Partisi İl Başkanı Vedat Çalık, ülkemizin gelişiminde önemli rol oynayan ilimizin yatırımlarda geri kaldığını belirterek 13 milletvekilini eleştirdi

Zafer Partisi İl Başkanı Vedat Çalık, yazılı bir açıklama yaptı. İlimizin çok büyük ir katma değerle ülke ekonomisini güçlendirdiğini belirten Vedat Çalık, yatırımlar söz konusu olduğunda ilimizin geride kaldığını ifade etti. Çalık’ın açıklaması şöyle:

BÜYÜK AYIP

Türkiye’de toplam vergi gelirlerin yüzde 13’ünü karşılayan Kocaelilinin, devlet bütçesine sağladığı payın büyüklüğüne karşın, yatırımlardan aldığı payın azlığı Kocaeli kentinin ne kadar sahipsiz, siyasi parti ayrımı yapmaksızın TBMM’ye gönderdiği 13 milletvekilinin ne kadar beceriksiz olduğunun resmidir. Kocaeli sınırları içerisinde doğrudan kullanıma sunulan yatırım ödenek miktarı kentimizin vergi gelirleri tahsilatı oranı ile karşılaştırıldığında önümüze çıkan yüzde 0.55’lik acı tablo bu kenti Ankara’da temsil edenlerin en büyük ayıbıdır.

YÜZÜNÜZ KIZAMIYOR MU?

İmalat sektörü kalemlerinden gıda, tütün ve mamülleri, dokuma ve giyim, basım sanayii, kimya, demir, çelik, elektriksiz makinalar, elektrikli makine, demir yolu taşıt sanayii, standardizasyon ve kalite yatırımları arasında Kocaeli’ye yukarıda saydığımız kalemlerin hiçbirine hatırı sayılır yatırım yapılmamıştır. Türkiye’de imalat sektörü yatırımları içerisinde Kocaeli imalat sektörü toplam yatırımların yüzde 0.10’un altında bulunmasından yüzünüz hiç kızarmıyor mu?

ADRESE TESLİM İHALELER

Ulaştırma ve haberleşme alanında yapılan yatırımlar utanç verici, eğitim yatırımları yerlerde sürünmektedir. Sağlık yatırımları mantar gibi her yerde biten özel hastanelerin tekeline terk edilmiştir. Ya enerji sektörü yatırımları… Bizi güldürmeyin kentimizi Ankara’da temsil edenler enerji sektörünün sadece SEDAŞ’tan ibaret olduğunu düşünmektedir. Kocaeli’deki kamu hizmetleri iktisadi ve sosyal yatırımlar, siyasetçi-mafya ve bürokratların birlikte oluşturduğu şirketler havuzunda iç edilmekte doğrudan temin ve ihaleler adrese teslim yandaş şirketlere pay edilmektedir.

SEFİLLERİ OYNUYORUZ

Madencilik sektörü bitmiş, tarım sektörü ise Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir Büyükakın’ın çiftçiye hibe ettiği gübre ve naylon desteği ile ayakta kalmaya çalışmaktadır. Kocaeli devlet yatırımları konusunda sefilleri oynarken bu kenti TBMM’de temsil etme yetkisini elinde bulunduranlar milletvekilliği görevini ya il delegasyon listesi hazırlama olarak görmekte ya da ticari faaliyetlerini geliştirme amacı olarak değerlendirmektedir. Aksini iddia eden babayiğit bir vekilimiz varsa hayhay buyursun gelsin, zat-ı hallerine Kocaeli’nin sahipsiz ve kimsesizliğini Bilal’e anlatır gibi anlatmaktan imtina etmeyiz.

KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ

Kocaeli sakinleri hiç merak etmesin ve ümitlerini yitirmesin, söz veriyoruz, Zafer Partisi iktidarında Türkiye’de vergi gelirlerinin yüzde 13’ünü karşılayan Kocaeli, makus talihi sefiller olmaktan kurtulacak ve hak ettiği yatırım değerini kente kazandıracaktır ve yine söz veriyoruz Zafer Partisi iktidarında siyaset-mafya-bürokratlardan oluşan havuz sistemine yer verilmeyecek mevcut olanın da kökü kazınacaktır. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *