Çakar; Partisinin 96. Yaşında Mesaj Verdi

Çakar; Partisinin 96. Yaşında Mesaj Verdi

/
/

CHP İzmit İlçe başkanı Hakan Çakar, partisinin 96. yaşında “Sırtını makamlara, saraylara ve yüzünü halka, Anadolu’ya ve Trakya’ya çevirmiş bir duruşta olalım” mesajı verdi

Cumhuriyet Halk Partisi 96. yaşını kutlarken İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, yazılı bir açıklama yayınladı.

‘BİRİNCİ SINIF DEMOKRASİ GELECEK’

Partisinin 96. kuruluş yıldönümünde açıklama yapan CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. yaşını büyük bir gururla kutluyoruz. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “iki büyük eserimden biridir” dediği Cumhuriyet Halk Partisi; Kuvayı Milliye’nin ve Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin devamıdır. Ulusumuzun, Atamızın gösterdiği ‘Çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine çıkma’ hedefine ulaşma yolundaki örgütlü hareketidir.  Bu günde ülkemizi bölmeye çalışan iç ve dış güçler şunu iyi bilmelilerdir ki her zamankinden daha kararlıyız. Bu ülkeye özgürlük gelecek, bu ülkeye adalet gelecek, bu ülkeye barış gelecek, yani özetle bu ülkeye birinci sınıf demokrasi gelecek” dedi.

‘SARAYLARA SIRT ÇEVİRELİM’

Sözlerini sürdüren Başkan Çakar, Atatürk’ümüzün heykeli gibi hiçbir şey için eğilip bükülmeyen bir dik duruşla, Cumhuriyet ve devrimlerini savunmak için sıkılmış bir yumrukla, halkımız için mücadelede dik bir baş ve kararlı bir tavırla, daha da önemlisi sırtını makamlara, saraylara ve yüzünü halka, Anadolu’ya ve Trakya’ya çevirmiş bir duruşta olalım. Cumhuriyet Halk Partisi; Atatürk ilkelerinin simgesi olan altı okun ışığında, ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak için yılmadan çalışmaktadır. Partimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf