Çakar; 60 Milyonu İsraf  Etmeyi Uygun Gördüler

Çakar; 60 Milyonu İsraf Etmeyi Uygun Gördüler

/
/

İzmit Belediye Meclisi’nde Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’e borçlanmadan araç alma yetkisi verilmesine dair konuşan CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, “Cumhur İttifakı’nın meclis üyeleri çözümün değil, çözümsüzlüğün bir parçası oldular. İzmitlilerin cebinden 60 milyonu israf etmeyi uygun gördüler” dedi.

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar geçtiğimiz gün gerçekleştirilen belediye meclisi toplantısına dair basın açıklaması gerçekleştirdi. Çakar’ın basın açıklamasına belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı. Meclis toplantısında İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e borçlanmadan araç alma yetkisinin verilmesi hakkında konuşan CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Tüm partilerin ortak akılla hareket ettiklerinden bahsetmek isterdik. Cumhur İttifakı ısrarla projelerin hayata geçmemesi için meclisteki sayısal üstünlüğünü kullanmaktadır. Cumhur İttifakı sürekli bir engelleme çabası ve hırsı ile hareket etmektedir.

TÜKETİM AMAÇLI BİR POLİTİKA

15 Yıllık AK Parti yönetiminin İzmit’te özellikle mali konularda hizmet ve yatırım amaçlı değil tüketim amaçlı bir politika sürmesinin sancılarını hep beraber çekmekteyiz. 2019 yılının ilk 3 ayında 30 milyon cari borç ve genel toplamda 207 milyon TL borç yükü bırakan bir yönetim yüzünden birçok hizmet ekonomik çıkmazlarla karşı karşıya kalıyor.

İSRAF ETMEYİ UYGUN GÖRDÜLER

Cumhur İttifakı meclis üyeleri araç satın alam için hem fikir olmuşken, kredi kullanılması yetkilendirilmesine ret oyu kullandılar. Yine çözümün değil, çözümsüzlüğü bir parçası olmayı tercih ettiler. İzmit halkının cebinden 60 milyon TL israf etmeyi uygun gördüler. Tüm veriler tane tane ifade edilmesine rağmen Cumhur İttifakı siyasi hırsının sesini dinledi. İzmit halkının sokağa atacağı tek kuruş yoktur. Ne olursa olsun buna asla izin verilmeyecektir

KENDİ ÇIKARLARINA TERS GELDİĞİNDE

Geçtiğimiz dönemlerde belediyeye ait birçok bina değerlerinin çok altında satılmış ve bugün kredi kullanma noktasında kamu zararı oluşacağını iddia eden AK Partili arkadaşların o süreçte hiçbirinin ağzından böyle bir ifade duyulmamıştır. AK Parti’nin kamu zararı anlayışı kendi çıkarlarına ters geldiği durumlarda ortaya çıkmaktadır. 3 yılda bakım onarım, kredi maliyetleri ve araç bedelleri, toplamı 67 milyon lira bir bedel ile belediyenin araçları bünyesine katma şansı varken, Cumhur İttifakı grubunun karşı çıkması ile 3 senede toplam 64 milyon TL kiralama bedeli ödenecek ve süreç sonunda belediyenin herhangi bir aracı olmayacaktır.

İSRAF EDİLMESİNİN ÖNÜ KESİLEBİLİRDİ

Geçtiğimiz 10 yılda kiralama şirketlerine yapılan ödeme ile yaklaşık 800 araç satın alınabilirdi. Bu harcanan paralar israf değil midir? Açık açık söyleyin kime ne kazandırmak istiyorsunuz. Kiralama şirketlerinin menfaatleri İzmit halkının menfaatlerinden daha mı önemlidir. Şayet olmasaydı bugün bu kredi yetkisi kolayca verilir ve halkın 60 trilyonun israf edilmesinin önü kesilirdi.

VİCDANLI BİR ŞEKİLDE DAVRANMALILAR

36 aylık taksitlerin sonunda bir daha kiralama ücreti ödemeyecek olmak ve belediye envanterinde 183 aracın kaydedilecek olması çok karlıdır ve tartışmasızdır. İzmit halkının oylarıyla seçilen meclis üyelerinin siyasi hırslarını bir kenara bırakarak vicdanlı bir şekilde davranmalarını bekliyoruz.

İZMİT HALKI BUNLARI DEĞERLENDİRECEK

30 milyon zarar etti İzmit Belediyesi geçmiş dönemde. İzmit Belediyesi o hatalar yapılmasaydı bugün daha iyi durumda olacaktı. İzmit halkı bunları değerlendirecektir ve AK Parti’ye gereken dersi verecektir. Biz bunları anlattıkça AK Partili arkadaşlar dışarı çıkamayacak hale gelecekler.”

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf