Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Büyükşehir’den asansörde kurtarma eğitimi

Büyükşehir, 4 farklı ilden gelen itfaiye personellerine “Asansörlerde Kurtarma” konusunda teorik ve pratik eğitim verdi.

Büyükşehir’den asansörde kurtarma eğitimi

Büyükşehir, 4 farklı ilden gelen itfaiye personellerine “Asansörlerde Kurtarma” konusunda teorik ve pratik eğitim verdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesinde bulunan daire başkanlıkları ve şube müdürlükleri, uzman oldukları alanlarda eğitim faaliyetlerine devam ediyor. Gerek il genelinde gerekse çevre illere yönelik gerçekleştirdiği eğitimlerde hayat kurtaran bilgiler veren Büyükşehir yetkilileri bu kez çevre illerde görev yapan itfaiye erlerine yönelik bir eğitim programı düzenledi. Bu kapsamda Yapı Kontrol Dairesi Başkanlığı’na bağlı Enerji, Aydınlatma ve Mekanik İşler Şube Müdürlüğü ekipleri, Adıyaman, Karadeniz Ereğli, Bilecik ve Kastamonu'dan gelen itfaiye personellerine yönelik “Asansörlerde Kurtarma” konusunda teorik ve pratik eğitim düzenleyerek, onlara asansörden kurtarma tekniklerini anlattı.

 

TEORİK VE PRATİK EĞİTİM

Verilen eğitimde, asansör tipleri ve ilgili yönetmelikler, temel asansör bilgisi, asansör aksamları, hidrolik tahriğin temelleri, asansörlerde kapı kilit tipleri ve asansör kurtarma talimatları” konularında detaylı bilgi aktarımında bulunuldu. Teorik eğitim sonrasında elektrikli makine daireli, makine dairesiz ve hidrolik tip olmak üzere tüm asansörlerde pratik eğitime geçilecek.

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *