Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Büyükakın: 102 Yıl Önceki Ruhla Vatanımıza, Değerlerimize Sahip Çıkalım

Büyükakın: 102 Yıl Önceki Ruhla Vatanımıza, Değerlerimize Sahip Çıkalım

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın yayınladığı bir mesajla İzmit’in kurtuluşunun 102’İnci yılını kutladı

28 Haziran 1921 günü şanlı ordumuzun İzmit’e yeniden girişi ile kent düşman işgalinden kurtarılmış, halk bağımsızlığı kazanmanın coşkusu ile cadde ve sokakları doldurmuştu. Bu önemli günün yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaelili hemşehrilerinin bu anlamlı gününü kutladı.

Büyükakin; “Bugün 28 Haziran İzmit’in Kurtuluşunun 102’Inci Yilini Kutluyoruz

Ne mutlu bizlere ki, ecdadımızın canı ve kanı ile bizlere emanet ettiği bu şehirde, bu cennet vatanda; huzur içeresinde yaşıyoruz. Bir karış vatan toprağı için canını seve seve veren bu aziz millet, bu şuurla ülkesine, bayrağına, dinine, namusuna sahip çıkmış; yurdunu düşmana çiğnetmemiştir. Kocaeli’nde kahramanca mücadele eden; Yahya Kaptan’ı, Kara Fatma’yı, Dayı Mesut’u, Gebeşoğlu Mehmet’i, Mahmut Nedim Bey’i, Halit Molla’yı, Servetiye Kahramanları’nı, Kurtuluş Savaşımızın önderi Mustafa Kemal Paşa’yı ve bütün aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

Bizler de bu şuur ile vatanımıza ve değerlerimize sahip çıkmalıyız. 28 Haziran 1921 günü tıpkı Yahya Kemal’in “Vatan’da korkulu rüya içindeyiz gerçek, fakat bu çok sürmez mutlaka şafak sökecek” mısralarında umutla müjdelendiği gibi güneş zaferle doğdu. Başka hiçbir gerekçemiz olmasa, böyle kahramanların çocukları olmak onuru bize yeter. Birlik olunca zafer şarkıları yazma gücü, dağlar gibi engelleri aşmaya yeter. Bizleri bayrağımızın altında mutlu, hür ve bağımsız bir şekilde buluşturan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyorum. Bugün huzur ve güven içinde yaşadığımız bir İzmit varsa, onlar sayesindedir. Kahramanlarımızın ruhları şad olsun.”

 

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *