Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Bu Okuldaki Keyfi Uygulamaya Kim Dur Diyecek !

Kartepe Ataevler Mahallesinde devlete ait anaokulunun keyfi uygulamaları bölge sakinlerini çileden çıkardı.

Kartepe Ataevler Mahallesinde devlete ait anaokulunun keyfi uygulamaları bölge sakinlerini çileden çıkardı.

Bölgede Sedaş tasarruf tedbirlerini bahane ederek sokak lambalarını söndürürken, okulun gereksiz yere sürekli unutulan ve sabaha kadar boş yanan lambalarına kimse ses çıkarmıyor. 

NEREDE KALDI KAMUDA TASARRUF 

Kamuda bu denli başı boşluluk savurganlık, bırakın tasarrufun önüne geçilmesini birçok israfıda beraberinde getiriyor. Geçmiş yıllarda okulların elektrik su doğalgaz ücretleri Aile Birliği üyelerinin topladığı yardımlarla güçlükle karşılanırken, bugün tüm bu faturaların devlet tarafından ödenmesi bazı  okullarda savurganlığı da beraberinde getiriyor.

SINIF LAMBALARINI SÜREKLİ AÇIK UNUTUYORLAR

İşte bu savurganlığın devlet malının kötüye kullanılmasının bir örneği Kartepe Ataevler Mahallesi’ndeki  Mavi Boncuk Anaokulunda yaşanıyor. Okulun yaz kış hafta içi hafta sonu açık unutulan sınıf lambaları sabaha kadar açık kalıyor. Hatta bundurum hafta sonuna geldiğinde en az iki gün gece gündüz lambaları boş boş yanıyor. Bölge sakinleri okul yönetimine gerekli uyarıları yapmalarına rağmen bugüne kadar hiçbir gelişme kaydedilemedi. 

YETKİLİLERDEN GEREĞİNİN YAPILMASINI İSTİYORLAR

Devletin kamuda tasarruf diye bas bas bağırdığı böyle bir dönemde  bu keyfi  uygulamaya artık biri dur desin. Bölge sakinleri Kocaeli Valisinden ve Milli Eğitim müdürlüğünden gereğinin yapılmasını istiyor. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
2 kişiden 1 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *