Bıyıklı:  Gönlünüzü Eşinize Oylarınızı Bana Verin

Bıyıklı: Gönlünüzü Eşinize Oylarınızı Bana Verin

/
/

KARARSIZLAR OY VERİRSE KAZANIRIM!

SP’nin Kartepe Belediye Başkan adayı olarak açıklandığı günden bu yana çalışmalarını sıkı tutan 39 yaşındaki genç iş adamı İbrahim Bıyıklı, “Gönlünüzü eşinize, oylarınızı bana verin” diyerek Kartepe’deki kararsızların oyuyla seçimi kazanacaklarını söyledi.

‘BEN KARTEPELİYİM’

İlk kez sohbet etme imkanı bulduğumuz Saadet Partisi Kartepe Belediye Başkan adayı İbrahim Bıyıklı konuşmaya başladığınızdaki samimiyeti içten ve doğal oluşu akıcı sohbetiyle güven veren bir yapısı ve daha da önemlisi donanımıyla güçlü bir rakip olduğunu ortaya koyuyor. 1980 Kastamonu Doğumlu olan İbrahim Bıyıklı kardeşleriyle birlikte gıda ve inşaat şirketlerini işletiyor. Evli 3 çocuk babası olan Bıyıklı, Karatepelilerin damadı olarak Karatepelilere hizmet etmek için oy istiyor. 1980’li yıllardan beri İzmit Mehmet Ali Paşa’da oturan Bıyıklı, “Nerelisiniz diye sormuşlar? Daha evlenmedim bilmiyorum demişler. Ben evlenince nereli olduğum belli oldu. Ben artık Kartepeliyim” diye konuştu.

LİSE YILLARINDAN BERİ SİYASETİN İÇİNDE

Siyasete lise yıllarında ülkü ocakları ile giren Bıyıklı MHP’den Erol Kıymaz, Saadet Partisi’nden ise Ahmet Kul sayesinde siyasete daha fazla sokulduğunu ifade etti. Her ikisinden de çok şey öğrendiğini belirten Bıyıklı, “Allah onlardan razı olsun. MHP’de görev yaptım, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ile de çalışmışlığım var. Millî görüş bu ülkenin milletin bir görüşüdür. Askere gidinceye kadar ülkü Ocaklarının içinde oldum. Orada aktif çalıştım bir ara il başkan yardımcılığı görevim de oldu. Askerden döndükten sonra MHP Mehmet Ali Paşa Belde teşkilatında başkan yardımcılığı yaptım. Daha sonra parti içinde söylemlerle eylemler arasında farklılık görünce ayrılarak Saadet Partisi’ne geçtim” dedi.

‘BANA KISMET OLDU’

Kartepe’de adaylık sürecinin geç açıklanmasını da partideki görevi sebebiyle geciktiğini ifade eden Bıyıklı, “Saadet Partisi’nde il başkan yardımcısı olmamızdan dolayı diğer ilçelerde adayların belirlenme sürecinde görev aldık. O yüzden adaylığımız gecikti en geç açıklanan zaten bu sebepten dolayı Kartepe oldu. Ben de il başkan yardımcısı olmamdan dolayı diğer ilçelerdeki aday süreçlerini tamamladık sonrasında adaylığım söz konusu oldu. Seçim süresince onlarca isim söylendi. Ama kısmet banaymış” ifadelerini kullandı.

KARTEPE'DE %26 KARARSIZLARIN OYLARINA TALİP

“Ben 7 göbekten Candaroğlu Türküyüm” sözlerine yer veren Bıyıklı, “Kürt kardeşim de benim kardeşim. Ben onları Selahattin Eyyübi’nin torunları olarak görüyorum ve Selahattin Eyyübi’yi de canımdan çok seviyorum. Yani ben Kürtleri canımdan çok seviyorum, bunu da yaranmak için söylemiyorum. Onlar bu ülkeye çok fedakarlık yaptılar. 14 Şubat’ta görevi aldık ve 20 Şubat’ta Kartepe için yaptırdığımız anket sonucu elimize ulaştı. Anket sonuçlarına göre Kartepe’de yüzde 26 kararsız seçmen bulunuyor, yüzde 32 Ak Parti yüzde 22 Saadet Partisi’nin, yüzde 15 CHP ve yüzde 5 diğer partilerin oyu var. Ak Parti ile aramız da 10 puan var. Saadet Partisi olarak kararsızların oylarının bize geleceğinin düşünürsek seçim bizimdir. Ben şuan kazandığım düşündeyim” diye konuştu.

‘KAZANMAK İÇİN ADAY OLDUM’

Samimi konuşmalarının yanında çarpıcı dikkat çeken açıklamalarda bulunan Bıyıklı, “Ak Parti'nin yüzde 26 kararsızların içinde yüzde 4 oy aldığını düşünürsek ki fazla oy gideceğini düşünmüyorum. Kızanlar, anketörler sitelere giremiyor oradan CHP oy alır, CHP’nin oyu 7-8 puan artsa ancak yüzde 22’lere gelir, diğer partilerin yüzde 4-5 alabilir düşüncesindeyim. 218 sandıkta 83 Bin 156 seçmenin oy kullanacağı Kartepe’de seçim hiç de öyle Ak Parti için çanta da keklik değil. Ve ben de kazanmak için adayım. Tavşan aday değilim. Kartepe’de kalabalık bir ailem var. Sadece kendi ailem 150 hane, öyle az değil ve şu ana kadar Kartepe’de yüzde 80-85 seçmene ulaştık” dedi.

‘SONUÇ SÜRPRİZ OLACAK’

“Ben ilk defa bu kadar kendisini saklayan, gizleyen ve korkan bir seçmen görüyorum” diyen Bıyıklı sözlerini şöyle sürdürdü: “Siyasi görüşünü siyasi bir konu konuşmaya korkan bir seçmen var karşımızda. Seçmen Kapalı kutu. Bu seçim Kocaeli için de Kartepe için de sürpriz olacak. Bu seçimde seçmen ilgili ama küskün sandığa gitmeyeceklerin sayısı yüksek bunların mutlaka sandığa gitmelerini sağlamak gerek. Boş atmak sistemi desteklemektir. Seçmenin kafası karıştırılıyor Ak partiye vermek istemiyor Ak Parti’de kendinden kopan seçmene oy vereceği yerin gitmemesi için iftirayla gitmesini engelliyor. Ülke de Beka sorunu var diyerek seçmenin aklını karıştırıyorlar.” dedi. 

‘BELEDİYE ÜRETECEK’

25. ve 27. dönem milletvekilliği adayı da olan Bıyıklı, “Siyaset öyle bağırmak çağırmak dini kullanmakla olmaz. Biz Allah nasip ederse göreve geldiğimiz de üretim belediyeciliği getireceğiz. Yani gerçekten merkezi bütçeden gelen paranın dışında belediye kasasına üretimden elde edeceğimiz parayı koyacağız. Mesela parke taşımızı, bordürümüzü biz üreteceğiz. Belediyenin en kalem giderlerinden bir tanesi bu. Üretken olacağız, Sapanca Maşukiye’de sınırımız var. Hemen Sapanca’da onlarca su firması var, Başiskele’ de 2 tane su firması var. Kartepe’de neden olmasın, mutlaka PH değerleri ve mineral değerleri yüksek suyumuz var, dedik, araştırdık ve bulduk. Gelirsek Allah nasip ederse hemen Kartepe su üretim tesisi kurup en az 50 kişiye istihdam sağlayacağız. Fabrika kurup suyumuzu dünyaya tanıtacağız” dedi.

‘SORUNLARI ANKETE DÖKTÜK’

İlçede yaptığımız anket sonucu da paylaşan Bıyıklı, “Anket sonucunda Kartepe’nin 32 mahallesinde öncelikli sorun yol çıktı. İkindi sorun ulaşım, yani araçların hepsi İzmit’e endeksli çalışıyor, beldeler arası ring ulaşımı isteniyor. Kendi içinde dönen bir hat yok. Ben halkı dinleyeceğim halk ne isterse onu yapacağım halkın yararına olacak projeler devam edecek. Öncelik vatandaşın sıkıntılarının giderilmesi olacak. Anketlerde 3. sırada devlet hastanesi çıktı. Göreve gelirsek orayı sağlık bakanlığına devredeceğiz ve halkımızın hizmetine yataklı hastane hizmet verecek. 4. sırada ise çevre kirliliği ve akabinde madde bağımlılığı, imar, turizm, altyapı üstyapı, sokak hayvanları, tramvay, kütüphane ve son olarak hizmetin eşit paylaştırılmaması geliyor” dedi.

‘OTEL SAYISINI ARTIRACAĞIZ’

İlçenin turizm gelirlerinde belediyenin kasasına bir kuruş bile girmediğini ifade eden Bıyıklı, “2018 yılında 2 Milyon turist Kocaeli’ye girmiş ve bunun 1 Milyonu sadece Kartepe’ye uğramış. Biz göreve gelirsek ilk işimiz Kartepe’deki otel sayısını 1’den 5’e çıkarmak olacak. Zirvede tekelleşme var, biz bu anlaşmayı bozacağız. Hukuk tekelleşmeye karşı, adalet tekelleşmeye karşı. Kartepe’nin dağı da bağıda Kartepelilerindir. Kartepe’ye çıkarken 25 TL alınıyor ve bunun da 5 kuruşu bile belediye kasasına girmiyor. Biz bunların hepsini belediye kasasına döndüreceğiz. Sapanca’nın çevresinde sadece 14 tane eğlenceli su sporu bulduk Allah nasip ederse bunun çalışmasını da yapacağız. Vatandaşı yerli turisti çekebileceğimiz eğlenebileceği bir imkân sağlayacağız. Derbent Suadiye Arslanbey yolunu açıp bu yol güzergâhlarında işletmeler açacağız. Bu sefer ne olacak Mülkiye’deki o kalabalık dağılacak” dedi.

‘SANDIĞA GİDİN’

Bıyıklı, “Maalesef insanlar dürüstlüğe hasret kalmış. Bu seçim yerel siyaset ancak Ak Parti bunu genel siyasete çekiyor. Yerelde Mustafa Kocaman ve Cumhur Karakadılar ile yarışmam lazım Tayyip Erdoğan ile değil. Seçmen kesinlikle sandığa gitsin, gönüllerini eşlerine oylarını bana versinler. Siyaset ikinci planda olmalı, bir oy için akrabalarınızın kalbini kırmayın. Kalp kırmadan siyaset yapılmalı. Bu gün siyaset nasıl biliyor musunuz? İki taraf birbirini öldürse sinirini alamayacak bir siyaset var. CHP ile aynı kurlara girdik. Bu insanlar ülkeyi karpuz gibi ikiye bölmek istiyorlar.  Biz eğer bunlarla birlikte olursak karşı tarafı ayrıştırmaya, çatışmaya sokabilirler. Biz bu tarafta olacağız. Evet sıkıntısını çekeceğiz ama kazancımız da uzun vadeli olacak.  Biz bir anlayışı da yıkacağız” dedi.

‘AÇIK ARA FARK YOK’

Yeniden refah partisini bir babanın iki oğluna benzeten Bıyıklı, “Bu seçimde beni de sağ olsunlar destekleyecekler. Ben siyasi görüşü ne olursa olsun insanların saygı duyması gerektiği kanaatindeyim. Güzel çalışan kendini iyi ifade eden kazansın. Benden iyi yönetecek varsa o kazansın. Bu süreci iyi yönettik bu yüzden ben vatandaşın son hafta Saadet Partisi’nde karar kılacağına inanıyorum. Kartepe’de seçim sonuçlarını kim kazanırsa kazansın 1-2 fark puan ile sonuçlanacaktır. Öyle açık ara fark yok. Kartepe’de ben bir oyla kazanacakmışım gibi çalışıyorum ve sadece Kartepe’yi düşünerek çalışıyorum” ifadelerini kullandı.

‘PARAMIZ KOCAELİ’DE KALACAK’

Bıyıklı son olarak “Reklamla ilgili çalışma yaparken bilboardlara Almanların ortak olduğunu öğrendik daha sonra dedik ki paramız Kocaeli’nde kalsın. Bu sebeple bütün yerel gazete ve internetler gazeteleriyle anlaştık. Broşürleri de yine Kartepe’de bastırdık. Bir adayın harcaması gerektiği kadar para harcadık, meclis üyelerimiz parti gönüldaşlarımız ve büyük bölümünü benim karşıladığım bir paradır. Ama normal bir adayın harcaması gerektiği kadar harcadık. Meclis üyelerimizi de Karatepe’nin emektarlarından oluşturduk. Meclis üyelerimiz de siyaseten çok dürüst temiz insanlar” diye konuştu.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf