BİLNET’TEN TEMA’YA BAĞIŞ

BİLNET’TEN TEMA’YA BAĞIŞ

/
/

BİLNET Okulları öğretmen ve öğrencileri Dünya Mol Günü etkinliği kapsamında düzenlenen kermeste elde edilen gelirle TEMA Vakfı’na ağaç bağışı yaptı.

İzmit Tepeköy Mahallesi Egemenlik Caddesi’nde bulunan, Anaokulundan Anadolu ve Fen lislerine kadar toplam bin 400 öğrenci kapasiteli BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi’nde bir anlamlı etkinliğe daha imza atıldı. Kimya Bölümü öğretmenleri tarafından düzenlenen etkinliğe lise öğretmen ve öğrencileri katıldı.

KATIKI SAĞLAYANLARA SERTİFİKA

Yerleşkenin lise öğrencilerine ait gölet manzaralı teras kafesinde gerçekleşen etkinlikte Dünya Mol Günü dolayısıyla kermes düzenlendi. Kimyada bir ölçüm birimi olarak kullanılan Mol sayısının bulunuşunu kutlamak amacıyla düzenlenen kermeste ev yapımı ürünler satıldı. Buradan elde edilen gelir ve bağışlarla TEMA Vakfı’na fidan bağışı yapıldı. Fidan kampanyasına katılan 35 idareci ve öğretmen ile 34 öğrenciye önceki gün okul konferans salonunda düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

MOL GÜNÜ NEDİR?

Avogadro Sayısı olan 6,02x1023 sayısı ile ilgili farkındalık yaratmak ve kimya derslerinde kullanılan bu sayıyı hafızalarında kalıcı hale getirmek amacıyla 23 Ekim Mol Günü’nü kutlanmaktadır.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf