BİLGİ KÖPRÜSÜ MİNİKLERİ ATASINI ANDI

BİLGİ KÖPRÜSÜ MİNİKLERİ ATASINI ANDI

/
/

Özel Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu’nda Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bir dizi etkinlikte anıldı

İzmit Yenişehir Mahallesi Konak Sokak'ta bulunan çift yabancı dil eğitimli Özel Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu'nda 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı dolayısıyla hafta başından bu yana pek çok etkinlik düzenlendi. Kids minikleri, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü sevgi, saygı ve minnetle andı.

BAHÇEDE ATATÜRK SERGİSİ

Kids minikleri, ölümünün 81’inci yıldönümünde Atatürk’ü yüreklerinde yaşattı. Atatürk baskılı siyah beyaz tişörtleriyle anma programları düzenleyen minikler O’nun izinde olduklarına dair güzel mesajlar verdi. Cumhuriyet Çocukları olarak O’na minnet duygularını düzenledikleri programlarla gösterdi. Tüm sınıfların katıldığı etkinlikler arasında Atatürk müze bahçe sergisi de vardı. Atatürk’e ait fotoğraflar, görseller ve maketlerin yer bulduğu müzeye tüm misafirler müze kartlarını göstererek giriş sağladı. Müze büyük beğeni ve takdir topladı.

BÜSTÜ ÇİÇELERLE DONATTILAR

3 yaş grubu Sevgi Çocukları Sınıfı ise 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinliklerine özel bir köşe hazırlayarak katkı sağladı. Temsili Atatürk Mozolesi hazırlandı, büstünün etrafını minik öğrenciler kendi yaptıkları çiçeklerle donattı. 4 yaş grubu Sevgi Damlacıkları Sınıfı, Atatürk Oratoryosuyla ulu önderi anarken 5 yaş Grubu Sevgi Tomurcukları da koro halinde Atatürk’ün Sevdiği Şarkıları seslendirdi. Öğretmenler, veliler bu anma programlarına eşlik ederken yaptığı açıklamada Okul Müdürü Fikret Kaya, “Etkinliklerimiz amacına ulaşmıştır. Atamızı etkili bir şekilde anmanın, O’nu anlamanın ve çocuklarımıza anlatmanın huzurunu yaşıyoruz” dedi. Katkı sağlayanlara ayrıca teşekkür etti. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf