BELSA ÖNÜNDE İMAMOĞLU'NA COŞKULU KARŞILAMA

BELSA ÖNÜNDE İMAMOĞLU'NA COŞKULU KARŞILAMA

/
/

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu görmek için  erken saatlerde belsa önüne gelen İzmitliler belediye binası önünde kendisini coşkuyla büyük bir kalabalıkla karşıladı.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i  tebrik  için ilimize gelen İstanbul belediye başkanı Ekrem İmamoğlu bugün İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'i makamında ziyaret etti.Tebrik ziyaretinin ardından İzmit Belediyesi önünde İzmitlilere hitap eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Şehirde yanlış giden her şeye dur diyeceğiz. Huzurlu şehirleri birlikte inşaa edeceğiz." dedi.

YANLIŞLARA GÖZ YUMMA DEVRİ BİTTİ

İmamoğlu konuşmasında "Mücadele edeceğiz bu milletin malını çar çur etmek yok.  Millet yoruldu, bugün İzmitte'yiz bu güzel kent 20 yıl önce büyük bir depremle sınav verdi.  Depremin üzerinden 20 yıl geçti başta İstanbul olmak üzere tedbirimizi almalıyız. Kocaeli ile eş güdümlü işler yapacağız. Birileri bazı meselelere siyasi gözle bakabilir. Biz bu meseleleri milli mesele olarak göreceğiz. Bu ülkenin savunması millidir, siyaset karıştırılmaz" açıklamalarında bulundu. 

ŞEHİRLERİMİZİN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i ziyaret eden  Ekrem İmamoğlu’na Bolu Belediye Başkanı Tanju Özkan  eşlik etti.  İzmit Belediye binası önünde kurulan sahnede halka seslenen İmamoğlu  gelmeden önce polis ekipleri sahnede ve çevrede arama çalışması gerçekleşti. İzmit Belediyesi önünde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Çok mahcup ettiniz beni. Hem bir kadın hem de Hürriyet olarak çok güzel işler yapacağız. Bugün ben, Melen Barajı’nda program yapmıştım, neden geciktiğini analiz etmek istedim. Hem Bolu’ya, hem Tanju Başkanı’ma hem de Fatma Başkanıma uğramadan olmaz dedim. Özellikle Fatma Hanım’a geç kalmıştım. Hem bir kadın olarak hem de bu güzel şehirde yıllar sonra tekrar güzel bir yönetime kavuşmasından dolayı duyduğum memnuniyeti paylaşmak bugüne kısmetmiş.

DEPREM MİLLİ MESELEDİR

İmamoğlu; Bakın öyle yanlışlara göz yumma devri bitti, hep birlikte mücadele hukuki tüm haklarımızı yapacağız. Milletin hakkını öyle çar çur etmek yok. Biz istiyoruz ki bu tür aymazlıklar bu tür kuralsızlıklar yok  olsun. Millet yoruldu, bitecek göreceksiniz bunu hep birlikte başaracağız.  Bugün İzmit’teyiz, bu kent 20 yıl önce bir depremle sınav verdi.  Ne yazık ki depremi tehdit olarak görüyoruz. Bu kadar depremin içinde olarak tedbirlerimizi almalıyız. İstanbul, İzmit Belediyesiyle güzel işlerde bulunacağız, çünkü bu iş milli bir meseledir. Bu sorunu hep birlikte çözmeliyiz. Birileri bazı meselelere siyasi gözle bakabilir biz ise bu meseleleri siyasi meselelerden ayırarak bakacağız. Deprem milli meseledir, bunlar siyasete karıştırılmaz. Milli meseleler tartışılırken gelin benim partime benim partimde çözelim denmez.  Partiler araçtır, ben CHP’nin has bir evladıyım her zamanda CHP’ye layık olacağım. Esas olan milletine ve devletine hizmettir. Siyasi ahlak bunu gerektirir. Bir partinin liderine kendini harcamak yanlıştır, gaettir, delalettir.  Biz demokrasiye sahip çıkacağız özgürlüğe ve cumhuriyete sahip çıkacağız. 29 Ekim’e çok az kaldı 100. yılına gidiyoruz. Bayramımızın, yani bu millet özgürlüğüne kolay kavuşmadı. Cumhuriyeti de kolay kurmadı. Her birimizin o kanlarını dökenlere layık olmamız gerekir. Bir borcumuz var bu güzel memleketin demokrasiye kavuşmasını sağlayan Atatürk’e minnet borçluyuz. İstanbul’da, İzmit’te, Bolu’da her yerde birlikte güzel başarılara imza atacağız” dedi.

KAVGA EDEN YÖNETİCİLER İSTEMİYORUZ

Türkiye bütün her yerinde, farklı bir yönetici kimliği gösteriyor. Birincisi adil olacak, ikincisi o şehrin insanlarına eşit bir biçimde dağıtacak. Adamcılık yapmayacak, partizanlığı o binaların içerisinden söküp atacak. Bu millet partizanlıktan usandı. Güler yüzlü olacak. Çocukların yüzüne güler yüz yansıyacak, gençlere enerji yansıyacak. Bu şehrin insanları saygınlığı hissedecek. Yönetici sevgiyi saygıyı kentin her yerine aktaracak. Yönetici, şehrin insanlarından talimat alacak ancak talimat vermeyecek. Şehrin sokaklarına, damarlarına demokrasiyi her şekilde yansıtacak. Ülkemiz artık böyle şehirler istiyor. Kavga eden yöneticiler istemiyor dedi. 

MİLLET YORULDU

Bizler bu yönetim anlayışının mutlaka temsilcileri olacağız. Bütün belediyeleri böyle olmak zorunda. Olmayanı bu millet ayıklar ve gönderir. Bu işin partisi yok. Biz şu anda zor günler yaşıyoruz. Ülkemizin güneyinde sıkıntılı konularla başbaşayız. Terörle mücadele ediyoruz. Biz silahlı kuvvetlerimizin yanındayız. Şehirlerimizin tarihine maneviyatına sahip çıkacağız. Yanlışa dur diyeceğiz. Büyükşehir belediyesinde 3 bin TL’ye çalışan bir insana kültür sanat faaliyeti yapmak üzere devreden ticari olmayan şeyi devreden yanlışlara karşıyız. Mücadele edeceğiz hep birlikte. Yok milletin malını çarçur etmek. Biz istiyoruz ki bu tür yanlışlar, aymazlıklar, kural dinlemeyen anlayışlar yok olsun, bitsin. Millet yoruldu.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf