Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

BBP’li Küpçü Gazetecileri Ağırladı

BBP’li Küpçü Gazetecileri Ağırladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Kocaeli’deki basın mensuplarını kahvaltılı programda ağırlayan BBP İl Koprdinatörü Metehan Küpçü, “Üniversite öğrencilerimize ücretsiz yemek yiyebilsin diye kurduğumuz Aşevimizde gazetecilerimizi ağırlamak istedik. Bize her bilgiyi ulaştıran, gece gündüz demeden çalışan gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Basın bizim her şeyimizdir.” dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kocaeli İl Koordinatörü Metehan Küpçü, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ne özel Kocaeli basınını kahvaltılı programda ağırladı. Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü’nde açılan Alperen Ocakları Ücretsiz Aşevi’nde düzenlenen programa Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Öziri ve basın mensupları katıldı.

‘3 BİN ÖĞRENCİMİZE ÜCRETSİZ YEMEK’

Üniversite öğrencileri için kurdukları Alperen Aşevi’nin yararlarından bahseden Küpçü, “Bugün Regaip Kandilimiz, tüm İslam alemine ve hayırlara vesile olsun inşallah. Filistin’de hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet kalanlara şifa dilerim. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler için düzenlediğimiz bu programa teşrif ettiğiniz hepinize teşekkür ederim. Sizleri Aşevimizde ağırlamak istedik. Burada günde 3 bin öğrencimize ücretsiz yemek ikramı yapıyoruz. Bir de derslerine çalışabilmeleri için bilgisayar, öğrencilerimizin stres atmaları için oyun çeşitleri bulunuyor. Burada bizim amacımız geçmişini görmeden geleceğini bilmeyen nesiller yetişmesini önlemek. Biz de burda buraya kurarak bir adım attık.” şeklinde konuştu.

‘HİÇBİR SİYASİ GÖRÜŞ SORULMADAN’

Küpçü sözlerinin devamında, “Bugün ne yazıkki 3 kardeşimizden biri kendini deist olarak adlandırıyor. Yarınlarımıza yön verecek bir yer oluşturduk. Burası siyasi bir kurum değil burası vakıf. Buraya her öğrenci gelebilir, sağcı mısın solcu musun kimse soramaz, kimseyi de ilgilendirmez.” dedi.

‘KAPANIR DEDİLER 1 YLI DEVİRDİK’

Aşevinin 1 yıldır ücretsiz hizmet verdiğini söyleyen Küpçü, “Gelip burada hem karnını doyurabilirler hem de derslerini çalışabilir. Öğrencilerimiz o zaman dediki burada neden ücret alınmıyor acaba bizi siyasete çekmek için mi? Ama bunu yapmadık çünkü amacımız burada siyaset değildi, onlar da bunu gördüler. Burası hemen kapanır dediler ama kapanmadı ve 1 yılı doldurdu. Yarınlarda tam bağımsız Türkiye’yi inşallah inşa edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

‘13-0 YAPACAĞIZ’

Yerel seçim çalışmasını sürdürdüklerini söyleyen Küpçü, “Cumhur İttifakı ile seçim çalışması da yapıyoruz. Cumhur İttifakı olarak Büyükşehirimizle beraber inşallah 13-0 yapacağız.” dedi.

ÖZİRİ: KOCAELİ’NİN EN HAYIRLI PROJESİ

Gazeteciler için düzenlediği programcan ötürü Küpçü’ye teşekkür eden KOGACE Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Öziri, “Buraya 10 ay evvel gelmiştik çok güzel bir ortam olduğunu gördük. Ne yalan söyleyeyim biz de başkaları gibi bir iki aya kapanır dedik ama kapanmadı bir yılı devirdi. Kocaeli’nin en hayırlı projesi diyorum. Bu yoğunluğumuzda Metehan Başkanımız bu programı organize ettiği için buraya gelmeyi kendimize görev bildik, kendisine teşekkür ediyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *