Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Bayram Trafiğine Cayrokopter İle Havadan Trafik Denetimi !

Kocaeli Valiliği tarafından, Ramazan Bayramı kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda, havadan “Cayrokopter’ ile denetim gerçekleştirildi. Yapılan 2 saatlik denetimlerde,15 sürücüye idari ceza uygulandı.

Kocaeli Valiliği tarafından, Ramazan Bayramı kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda, havadan “Cayrokopter’ ile denetim gerçekleştirildi. Yapılan 2 saatlik denetimlerde,15 sürücüye idari ceza uygulandı.

Vatandaşın huzur ve güven içinde bir bayram geçirebilmesi amacıyla, yurt genelinde olduğu gibi Kocaeli'nde de bir dizi tedbirler alındı. Kocaeli Valiliği tarafından alınan Ramazan bayramı trafik tedbirleri kapsamında,Kocaeli il jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması timleri “Cayrokopter’ ile 2 saatli bir denetim gerçekleştirdi.

Valilikten konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Valiliğimizce alınan Ramazan bayramı trafik tedbirleri kapsamında Kocaeli il jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması timleri tarafından 05 Nisan 2024 tarihinde 15.00 - 17.00 saatleri arasında Kuzey Marmara Otoyolu üzerinde ‘Cayrokopter’ ile havadan trafik denetimi faaliyeti icra edilmiştir. İcra edilen havadan trafik denetimi sonucunda; (15) yol kullanıcısına çeşitli trafik kurallarını ihlal etmekten idari trafik para cezası tutanağı tanzim edilmiştir. Bayram tatili süresince Kuzey Marmara Otoyolu üzerinde yoğunlaştırılmış olarak sabit / seyir ve havadan trafik denetimlerine Bayram süresince kararlılıkla devam edilecektir."

ÇAYROKOPTER NEDİR?

Cayrokopter veya otojir, döner kanatlı ve pervaneli bir hava taşıtıdır. İleri hareket için bir pervanesi ve dikey hareket için motorsuz ve serbest dönen bir rotoru bulunur. Helikopterin atalarından olan cayrokopterler II. Dünya Savaşı'ndan sonra yerini ağırlıklı olarak daha verimli olan helikopterlere bırakmış olsa da hâlen eğlence, keşif ve helikopter eğitimi gibi amaçlarla yaygın olarak kullanılır. Cayroplanör ise motoru olmayan bir cayrokopterdir ve süzülmeden önce başka bir hava aracı ile çekilmesi gerekir.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *