Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Bayrak: Çevreye İhanet Görmezden Geliniyor

Bayrak: Çevreye İhanet Görmezden Geliniyor

Kartepe Uzuntarla’da ruhsatsız alana Dilovası’ndaki haddehaneden çıkan cürufların serilerek beton atıldığını belirten CHP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Bayrak, “İşlerine gelince sosyal medyada yapılan paylaşımları ihbar olarak kabul eden otoriteler, çevreye yapılan ihaneti görmezden geliyor. Kocaeli Valiliği, Kartepe Belediyesi ve İSU'dan açıklama bekliyoruz” dedi.

CHP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Bayrak, Kartepe Uzuntarla’da Sapanca Gölü’ne 500 metre mesafede bulunan ruhsatsız alana Dilovası’ndaki haddehaneden çıkan cürufların serilerek beton atıldığını ifade etti. Bayrak, Kartepe Belediyesi’nin bu duruma göz yumduğunu belirterek yapılanın çevreye ihanet olduğunu vurguladı.Alanda incelemelerde bulunduklarını ifade eden Kartepe İlçe Başkanı Hasan Bayrak, “Yetkilileri kamuoyunu aydınlatmaya davet ediyoruz” dedi.

GERÇEKLERİ GÖRMEZDEN GELİYORLAR

Bayrak’ın konuya dair açıklaması şöyle: “Kocaeli ve Sakarya için su kaynağı olan Sapanca Gölü, her iki ilimiz için de çok önemli. Ancak gelin görün ki Sapanca Gölü ile ilgili olan makamlar ve otoriteler gerçekleri görmezden geliyorlar. Toprak sınıflarının da tespit edileceği çalışma kapsamında, havzalarda ve su kaynaklarında mevcut bitki ve hayvan yaşamı dahi kayıt altına alınacakken bugün cürufu konuşuyoruz. İşlerine gelince sosyal medyada yapılan paylaşımları, haberleri ihbar olarak kabul eden bu otoriteler bugün çevreye yapılan ihaneti görmezden geliyor.

YETKİLİLERİ KAMOYUNU AYDINLATMAYA DAVET EDİYORUZ

Kartepe Uzuntarla’da Sapanca Gölü’ne 500 metre mesafedeki ruhsatsız alana haddehaneden çıkan cüruf serilerek beton atıldığı ve Kartepe Belediyesi’nin de bu duruma göz yumduğu iddiaları üzerine 157/225-226-227 parselde bulunan arsaların 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında  T2 Ticaret Alanı, İçme Ve Kullanma Suyu Orta Mesafeli Koruma Alanı olarak görünen bu alanda incelemelerde bulunduk. Dilovası’nda bulunan haddehaneden çıkan cüruf serilerek beton atıldığını, atılan cürufun topraktan Sapanca Gölü’ne dolayısıyla da içme sularına karıştığını iddia eden vatandaşlarımızın ihbarı ve yerel bir gazetede çıkan haber üzerine daha önceden tarım alanı olan ve sonrasında ticari alana çevrilen tarla vasıflı arsada yapılan iş yeri dolgu ve döküm çalışmaları ile ilgili yetkilileri kamuoyunu aydınlatmaya davet ediyoruz.

KARTEPE BELEDİYESİ VE İSU’DAN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

Sakarya ve Kocaeli halkının içme suyunun sağlandığı Sapanca Gölü’ne yakın mesafedeki tarım alanı neden, kim, hangi firma için ticari alana çevrildi? Kurum görüşü var mı? Kartepe Belediyesince iş yeri açma ve çalıştırma izinleri alındı mı? Hafriyat döküm izni var mı?  Zemin düzenleme izni alındı mı? Cüruf dökülmesi ile ilgili Kocaeli Valiliğinden izin alındı mı? Kocaeli Valiliği, Kartepe Belediyesi ve İSU'dan açıklama bekliyoruz. Çevreye, doğaya ve Kartepe’mize yapılanları kamuoyunun takdirine sunuyoruz.”

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *