Başkanlar Külliye'de

Başkanlar Külliye'de

/
/

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanlarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine 30 şehrin Büyükşehir Belediye Başkanları bugün Külliye'de toplandı. Erdoğan'ın davet ettiği toplantıya AK Parti, CHP ve MHP'li başkanların yanı sıra kayyum olarak atanan isimler de katıldı.

OBJEKTİFLERE BÖYLE YANSIDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün 30 büyükşehir belediye başkanı ile bir araya gelecek. Erdoğan'ın davet ettiği başkanlar arasında CHP'li başkanlar da var. CHP'li önemli isimler toplantıya katılacaklarını açıklamıştı. Saat 13.00'te başlayacak toplantıya, AK Partili büyükşehir belediye başkanlarının yanı sıra aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir'in ve Kocaeli'nin de bulunduğu 11 CHP'li belediye başkanıyla bir MHP'li başkan da katıldı.

KAYYUM İLE ATANAN BAŞKANLARDA KÜLLİYEDE

Görevden alınan Mardin, Van ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanları'nın yerine ise başkanlığa atanan valiler katıldı.  Toplantıda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile eski Kocaeli Valisi Kayyum ile  Diyarbakır Büyükşehir Belediye başkanlığına atanan Hasan Basri Güzeloğlu kameralara Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın elini sıkarak tokalaşırken böyle yansıdı. Toplantı da  sorunların dinlendiği, yerel yönetimlerin çalışmalarının ele alındığı görüş alışverişinde bulunuldu. Türkiye'de son yapılan yerel seçimlerde; 30 büyükşehirden 15'ini AK Parti, 11'ini CHP, 1'ini MHP kazandı. HDP ise 3 büyükşehiri kazandı ancak 19 Ağustos'ta başkanlar görevlerinden uzaklaştırılmıştı.

 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf