Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Başkan Sarı Vali Yavuz’a Seslendi: Kamu Kurumlarını Siyasete Alet Etmeyin!

Başkan Sarı Vali Yavuz’a Seslendi: Kamu Kurumlarını Siyasete Alet Etmeyin!

CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı Vali Yavuz’a seslendi: Kamu kurumlarını siyasete alet ettirmeyin

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, yaklaşık 3 gündür devam eden LED ekran kurulumuna ilişkin en üst karar kurulu olan YSK’nın emniyete tebliğ ettiği ‘kurulabilir’ kararına rağmen hukuksuzca ve siyasi talimatla kaldırılma emirlerine ilişkin bir açıklama yaptı.

Başkan Sarı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Günlerdir oraya kurun, buraya kurun diye izin ve itirazlarla uğraştığımız İzmit Yürüyüş Yolu İzmit İlçe Örgütü binamız önündeki LED ekranın 10 metre mesafeli olarak tam karşısına, halka dönük değil bize dönük olarak AKP tarafından araçlı LED ekran yerleştirildi. AKP'nin çok daha öte de olan stantları yine günlerdir sabit olan Millet İttifakı partilerimizin stantlarının yanına taşındı. Gruplar arasında haliyle gerginlikler yaşandı. Bu konu hakkında en üst karar merci Yüksek Seçim Kurulu’dur.

YSK KARARINI YOK SAYARAK GÜVENLİK GÜÇLERİNİ KULLANDILAR

Yüksek Seçim Kurulu’ndan kendi seçim çalışması çevresinde olmayan partilerin LED ekran kurmasına izin verilmezken, bizim LED ekranımızın İzmit İlçe Örgütü binamızın önü olduğundan kalması yönünde karar çıktı. Buna rağmen gerginliği sonlandırmak için ekranımızı biz de kaldıracağımızı açıkladık. Fakat milletvekili adaylığı için istifa eden eski emniyet müdüründen emir alarak YSK kararını yok sayan bazı amirler, çevik kuvveti ve diğer güvenlik güçlerini de zor durumda bırakarak LED ekranlara zarar verecek şekilde sökme emri verdi.

GEREĞİNİ YAPIN

Tüm bunlar halkımızın gözünün önünde yaşandı. Sayın Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’a sesleniyorum. Kamu kurumlarını siyasete alet ettirmeyin. Siyasi talimatlarla hukukun çiğnenmesine izin vermeyin. Bizler gidip AKP binası önünde aynı şekilde LED ekran kurmaya kalkışsak saniyesi geçmeden işlem yapılırdı. Bugün yaşananlar, kamudan ayrılmış ve yeni siyasi arenaya giren bir kişinin adeta kendini kanıtlama çabasıyla kamu kurumlarını küçük düşürmekten başka bir şey değildir. Gerekeni yapın.”

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *