Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Başkan Sarı: Adamcı Değil Ekipci Sendikayız!

Lastik-İş Sendikası bayramın ikinci gününde İzmit’te bulunan Kocaeli şubede bayramlaştı. Genel Başkan Alaaddin Sarı’nın da katıldığı bayramlaşma bundan sonra geleneksel olarak farlı farklı şubelerde  kutlama kararı aldı.

Lastik-İş Sendikası bayramın ikinci gününde İzmit’te bulunan Kocaeli şubede bayramlaştı. Genel Başkan Alaaddin Sarı’nın da katıldığı bayramlaşma bundan sonra geleneksel olarak farlı farklı şubelerde  kutlama kararı aldı. 

Lastik-İş Sendikası Kocaeli Şubesi, bayramlaşmasına Genel başkan Alaaddin Sarı, Genel Merkez yöneticisi Salih Gür, Kocaeli Şube İdari sekreteri Gökhan Atalay , Kocaeli Şube Mali sekreteri Mehmet Kurtuluş , Sakarya Şube başkanı Fuat Özbay, Sakarya Şube idari sekreteri Yaşar Şanlı, Sakarya Şube mali sekreteri Hüseyin Gümrük yönetim kurulu ve üye işçiler katıldı. İzmit  bulunan Cedit Mahallesi'ndeki Lastik-İş Kocaeli Şube binasında gerçekleştirilen bayramlaşma törenine işçiler yoğun katılım gösterdi. Bayramlaşmada konuşan Sarı adamcı değil ekipci sendikamız dedi. İşçilerin alkışları ve sloganları arasında bayramlaşma coşku içinde gerçekleşti.

EKONOMİK TERÖRLE KAŞI KARŞIYAYIZ

Bayramlaşmanın ardından konuşan Lastik-iş genel başkanı Alaaddin Sarı, katılanların bayramını kutlayarak: “ Genel başkanımızın aramızdan ayrılışından sonraki süreç yaşadığımız sıkıntıdan o yetmezmiş gibi pandemi süreci, pandemi süreci yetmezmiş gibi son dönemlerde de ekonomik krizlerle karşı karşıya kaldık. Aldığımız bu ekonomik terör ve sıkıntılarla en son yapmış sosyal medyada okuduğum kadarıyla yapılan toplu sözleşmeyi daha hala inanmayan anlayış ve yaklaşımlar olduğunu biliyoruz, ülkemizdeki ekonomik törerde biz bir ilki daha başardık.” dedi.

VERGİ VERMEK ZORUNDAYIZ

Devletin ayakta kalması için vergi vermek zorunda olduklarını söyleyen Sarı sözlerine şu şeklide devam etti: “Eğer yollarımız olsun, köprülerimiz olsun, işte sosyal devlet kavramı çerçevesinde değerlendirdiğimizde olsa olsun da olanlardan çok olması. Bütün sıkıntımız bu. Motorlu olanlardan bir şekilde vergi birimine girdiği zaman kesiyor on beş, yüzde yirmi, yüzde yirmi, bir yirmi yedi, yüzde otuza kadar çıkıyorsun. O yetmezmiş gibi bize dolaylı dediğimiz tüketim vergisi dediğimiz vergiyle de karşı karşıya kalmaktır. Çok az kazandım. Az vergi alınması suretiyle yeni bir vergi sistemi olmak zorundadır.  Bununla alakalı biz ne yapıyoruz? Hem Lastik İş sendikasının genel başkanı olmak sıfatıyla hem eski genel başkan yardımcısı olması sıfatıyla biliyorsunuz ki vergi gelirli vergide adaletle alaka bir yürüyüş düzenledik.”

BU MESELE BİZİM MESELEMİZ

Sarı: “Bundan sonraki süreçlerde de aynı şekilde bu haksız olarak kesilen vergilerle bağlantılı sesimizi yükseltmek ve bununla bağlantılı mücadelemizi sürdürmek zorundayız. Dolayısıyla bu mesele bizim meselemizdir. Bu meseleyi hep beraber çözmek zorundayız. Çözmek için o iradeyi göstermek zorundayız.

GELECEĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZA AİTTİR

Bir satın alma gücümüzü ne kadar lükse taşırsak ne kadar iyi olursa yarınlarımız çoluk çocuğumuzla alakalı emin bir noktada görüyoruz. Neden? Mücadelemiz, geleceğimizle alakalı, çocuklarımızla alakalı, çocuklarımızı iyi bir iyi bir işte ülkede yetiştirmeyle alakalı mücadele ediyoruz. O mücadele ederken de zaman zaman sessiz kalıyoruz bize yapılan mobinglerde zaman zaman trafikte karşılaştığımız bir sürü sorun ve problemlerle karşılaştığımızda içine gidip benim çoluk çocuğum var ve çoluk çocuğumuzun ve sorumluluk bilinciyle hareket tarzımızla bir duruş sergiliyoruz diye geleceğimiz ve çocuklarımıza aittir.

ADAMCI DEĞİLİM EKİPCİ SENDİKACIYIZ

Spor okulu kurmak istiyoruz. Tüm branşlar olmasını istiyoruz. Bizim asli görevimiz sendikacılık olmalıdır.  İnanıyorum ki önümüzdeki süreçlerde Lastik- İş spor kulübü olmasını istiyorum.  Geldiğimden beri fabrikalarda söylüyorum. Fabrikalarda isterse beni sevmesin bir arkadaşımızın fiziki problemde sıkıntısı var ise yeni arkadaşlarımızla yer değiştirmek zorundadır. Yani bu vicdani sorumluluktur. Geldiğimden beri tekrar tekrar ifade ediyorum. Adamcı sendikacı değilim ben ekipçi sendikacıyım. Birilerini kayırmak suretiyle sendikacılık yapmıyorum hak mücadelesi veriyorum.   Biz bir aileden sorumlu değiliz, binlerce kişinin ailesinden sorumluyuz. "

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *