Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Başkan Hürriyet Projelerini Açıklıyor !

İzmit Belediye Başkanı ve Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, 24 Mart Pazar günü saat:14. 00'da  projelerini açıklayacak. Yerel seçimlere çok kısa süre kaldı. Belediye başkan adaylarının neredeyse büyük bölümü halka projelerini açıkladı.

Başkan Hürriyet Projelerini Açıklıyor !

İzmit Belediye Başkanı ve Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, 24 Mart Pazar günü saat:14.00'da  projelerini açıklayacak.

Yerel seçimlere çok kısa süre kaldı. Belediye başkan adaylarının neredeyse büyük bölümü halka projelerini açıkladı. Merakla beklenilen  İzmit Belediye Başkanı ve aynı zamanda adayı Fatma Kaplan Hürriyet yeni dönem projelerini kamuoyu ile paylaşmakmiçin kameralar karşısına geçecek.

YENİ DÖNEM PROJELERİNİ AÇIKLAYACAK

Bir önceki dönemde kreş, kent lokantası, aşevi, ücretsiz tuvalet hizmeti gibi birçok önemli projelere imza atan Başkan Hürriyet’in yeni dönemde imza atacağı projelerini açıklayacak. Hürriyet’in Proje tanıtım programı 24 Mart Pazar günü Saat: 14.00 ‘ da Yunus Emre Kültür Merkezinde . gerçekleştirilecek. Fatma Kaplan Hürriyet bu programın duyurusunu  “Rantın değil, halkın İzmit’i için projelerimizi açıklıyoruz.” duyurusunda bulundu.

FATMA KAPLAN HÜRRİYET KİMDİR?

Fatma Kaplan Hürriyet, 20 Mart 1982 tarihinde Çerkezköy, Tekirdağ'da doğmuştur. Türk siyasetçi ve avukat olan Hürriyet, Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2004 yılında mezun olmuştur. 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen seçimlerde İzmit Belediye Başkanı olarak seçilen Hürriyet, bu göreve 15 Nisan 2019'da başlamıştır.

25. Ve 26 DÖNEM MİLLETVEKİLLİĞİ YAPTI

Hürriyet'in siyasi kariyeri, 2015-2019 yılları arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) milletvekili olarak görev yapmasıyla başlamıştır. Haziran 2015, Kasım 2015 ve 2018 seçimlerinde Kocaeli milletvekili olarak seçilen Hürriyet, 25. dönemde TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu'nda görev almış ve 26. dönemde TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi seçilmiştir.

PARTİ DEĞİŞİKLİĞİ VE DÖNÜŞ

2018 Türkiye genel seçimlerinden önce, 14 CHP'li milletvekili ile birlikte İYİ Parti'ye geçen Hürriyet, 10 Mayıs 2018 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi'ne geri dönmüştür. 2018 seçimlerinde Kocaeli'den birinci sıradan aday gösterilen Hürriyet, üçüncü dönemde de TBMM'ye girmiştir.

MİLLET İTTIFAKI’NIN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDU

Barış Yarkadaş'ın twitter haberine göre Fatma Kaplan Hürriyet İzmit Kocaeli adayı olmuştur. 31 Mart seçimlerinde İzmit Belediye Başkanlığı için Millet İttifakı'ndan aday gösterilen Hürriyet, seçimleri Cumhur İttifakı'nın adayı Sibel Gönül'e Sibel Gönül'e karşı kazanarak İzmit Belediye Başkanı olmuştur. Seçimlerde %49,92 oy alarak göreve başlamıştır.

TÜRK SİYASETİNDE ÖNEMLİ BİR FİGÜR 

Fatma Kaplan Hürriyet, siyasi kariyerindeki tecrübesi, parlamentodaki aktif görevleri ve İzmit Belediye Başkanlığındaki başarısıyla dikkat çekmektedir. Türk siyasetine olan katkıları ve yerel yönetimdeki performansıyla Hürriyet, önemli bir figür olarak öne çıkıyor.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *