Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Bask, İş Bırakıp Hakkını İstedi

BASK KOÜ Temsilciliği sağlık çalışanlarına yapılan kısmi zamma tepki göstererek bir günlük iş bıraktı Sağlık çalışanları kabul etmedikleri kısmi zammı protesto etti. Sağlık se…

Bask, İş Bırakıp Hakkını İstedi

BASK KOÜ Temsilciliği sağlık çalışanlarına yapılan kısmi zamma tepki göstererek bir günlük iş bıraktı

Sağlık çalışanları kabul etmedikleri kısmi zammı protesto etti. Sağlık sen, Türk Sağlık Sen’in ardından Bağımsız Sağlık Sen'de bir günlük iş bırakarak “Hakkımız olanı istiyoruz” dedi. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi önünde yapılan açıklamayı Bağımsız Sağlık Sen Kocaeli Üniversitesi Temsilcisi Uzman Serkan Şahin yaptı. Şahin’in açıklaması şöyle:

‘CANLA BAŞLA ÇALIŞTIK’

Bugün haklarımızı savunmak, sesimizi duyurmak üzere burada toplanmış bulunuyoruz. Öncelikle pandemi nedeniyle hayatlarını kaybeden tüm sağlık çalışanları için baş sağlığı diliyorum. Covid-19 pandemisi ile birlikte birçok vatandaşımızı ve meslektaşımızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadık, yaşıyoruz. Hepinizin bildiği gibi pandeminin başından itibaren sağlık çalışanları olarak doktorundan hemşiresine, sağlık teknikerinden teknisyenine, temizlik personelinden güvenlik görevlilerine kadar sağlık hizmetleri kapsamında hepimiz canla başla çalıştık.

‘BEKLENTİYİ ARTIRDILAR’

Zaman zaman mobbinge ve şiddete maruz kalsak da ekipman ve personel eksikliği yaşasak da maskelerin ardından zar-zor nefes alarak yoğun bir şekilde çalışsak da mücadelemizden hiçbir zaman yılmadık. Öyle ki Sağlık Bakanımız sayın Dr. Fahrettin Koca hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın bu başarısını, DSÖ başta olmak üzere uluslararası kuruluşlara övünerek anlatmıştır. Sayın Bakanımız her imkân bulduğunda fedakârca çalışmamızı ‘Hakları ödenmez’ ve ‘sağlık çalışanlarına müjde’ açıklamalarıyla ifade etmiş, enflasyon altında ezilen sağlık çalışanlarını ümitlendirerek beklentiyi arttırmıştır.

‘ASGARİ ÜCRETE EŞİT OLACAK’

Ancak meclis komisyonunda kabul edilerek genel kurula sevk edilen yasa tasarısında, kendilerine ait bir iyileştirme ve müjde göremeyen sağlık çalışanları hayal kırıklığına uğramış, bu psikoloji ile tepkilerini ortaya koymuştur. Birlikte sağlık hizmeti verdiğimiz hekimlerimiz ile sağlık çalışanları sosyal medyada ayrıştırılmıştır. Oysa sahada, omuz omuza milletimize sağlık hizmeti sunan tüm sağlık çalışanları büyük bir ailedir. Maaşlarımız nerdeyse yeni açıklanacak asgari ücrete eşit olmak üzeredir. İzinlerde döner sermaye performans ücretlerimiz kesilmektedir.

‘MAĞDURİYETİ GİDERMELİ’

Sağlık çalışanları yoksulluk sınırının altında ezilmektedir. Sağlık çalışanları olarak tepkimiz, doktorlara verildiği söylenen maaş iyileştirmesine karşı değildir. Biz sadece kendi haklarımızı aradık, arıyoruz. Biliyoruz ki hekimlerimiz daha iyisine layıktır. Bağımsız Sağlık Sen olarak yapılacak yeni yasal düzenlemenin; çalışma barışını bozmayacak, hekimlerimize ve sağlık çalışanlarımıza hakkını verecek, mağduriyetleri giderecek nitelikte olmasını talep ediyoruz. Çalıştığımız kurumlara zarar vermeden, milletimize sağlık hizmeti sunmaya ve haklarımızı aramaya devam edeceğimizi beyan ederiz. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *