BALIKHAN ESNAFI ÇÖZÜM BEKLİYOR

BALIKHAN ESNAFI ÇÖZÜM BEKLİYOR

/
/

Kurulduğu günden bu yana araç sıkıntısını çözemeyen balık esnafı, Büyükşehir’den bu konuda net bir adım istiyor.

Yeni yerinde bir yılı deviren Balıkhan’da esnaf, hala çözülemeyen araç sıkıntısına bir an önce çözüm bekliyor. Konumu çok güzel olan ancak direk vasıtanın gitmediği Balıkhan’da esnaf bolluğun içinde balık satamamaktan yakınıyor.

'FİYATLAR ÇOK DÜŞTÜ

’ Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulunan Balıkçı Hamdi Esnafı Kemal Bineklioğlu “Balık yemek isteyen gelip buradan balık alamıyor, biz de satamayınca balıklar bayatlıyor ve çöpe atmak zorunda kalıyoruz. Büyükşehir’den ricamız var lütfen bu sorunumuzun çözümü için yardımcı olsunlar. Fiyatlar şu an çok uygun. Televizyonda yansıtıldığı gibi değil, Hamsi 10 TL’ye bile düşüyor. Av durumuna göre de bu fiyatlar değişiyor. İstanbul piyasasını duyuyoruz İzmit’in iki katı. Oradan gelen müşteri de buradaki fiyatları görüp bizden balık alıyor” dedi.

BÜYÜKŞEHİRE ÇAĞRI

Halde sadece hafta sonu yoğun olduklarını ifade eden Kemal Bineklioğlu, “Hafta sonu çok yoğun iken hafta içi çok sinek avlıyoruz. Çünkü buraya gelirken vasıta problemi var. Yaşlı grubu balığı çok seviyor ama buraya kadar yürüyemiyor. Büyükşehir Belediyesi’nden sorunumuzu çözmeleri için ricada bulunuyoruz. Şehir içindeki Carrefour Köprüsü, Devlet Hastanesi, Cumhuriyet Parkı, Kolordu, Orduevi ve Acıbadem Köprüsü’nden dönüp SEKA Camii civarından sahile inebilecek ve Balık Hali’ne ulaşabilecek bir ulaşım aracı şart” dedi.

‘BOLLUK VAR ARAÇ YOK’

Sözlerini sürdüren Bineklioğlu, “Balıkları satamayınca bayatlıyor ve atmak zorunda kalıyoruz bu da boş yere ekonomik zarar demek. Balık bolluğu olsun diye aylarca balık avı yasaklandı. Şimdi de balık bolluğu var ama müşteriyi getirebilecek araç yok. Büyükşehir’e ricada bulunuyoruz bize acil yardım etsinler yazın zarar etmediğimiz kadar kışın ediyoruz. İnsanlar balık yemek de istiyor. Yiyemedikten sonra buraya gelmemizin ne anlamı kaldı? Bu krizin çözülmesi buraya direk gelebilecek bir vasıta şart” şeklinde konuştu. Balıkhan’daki balık fiyatları: Hamsi: 15 TL İstavrit: 20 TL Kefal: 13 TL Tekir: 25 TL Mezgit: 20 TL Uskumru Kolyos:15 TL Hakiki Uskumru: 40 TL İstavrit: 20 TL Levrek Adet: 15 Çupra Adet: 15 Çinekop: 35 TL Palamut: 15-40 TL Lüfer adet 40-50 TL Karides: 50 TL

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf