Balık Fiyatları Düşüyor

Balık Fiyatları Düşüyor

/
/

Balıkhan’da sezon başlar başlamaz hareketlilik de başladı. Fiyatlarda 5 TL’ye kadar düşüş gözlenirken balık ekmek severler için de pişirme hizmeti yolda.

Geçtiğimiz Pazar günü başlayan av sezonu ile balık tezgahları doldu taştı. İlerleyen haftalarda daha da çeşitlenecek olan balıkta fiyatlar da düşecek. Geçtiğimiz hafta 30 TL olan hamsinin fiyatı bu hafta 25 TL’ye düştü.

HAMSİDE 5 TL DÜŞÜŞ VAR

Sezon başladı. Fiyatlar normal seyrinde gidiyor. Gelecek haftalarda balık çeşitliliği ve bolluğu artınca fiyatlar daha da düşecektir. Geçtiğimiz haftaya göre fiyatlar biraz daha iyi. Hamsi şu an az çıkıyor o yüzden biraz pahalı. Kasım ayında Karadeniz hamsi daha bol olur. Boyutu daha küçük olur, lezzetli ve yağlı olur. Şu anda bizdeki hamsi süper. Geçtiğimiz hafta fiyatı 30 TL’ydi. Şuan 25 TL kilosu. Satışlarımız fena değil. Müşterilerimiz yavaş yavaş geliyor” diye konuştu.

‘PİŞİRME YAKINDA GELECEK’

Balıkhan’a gelecek olan pişirme hizmetiyle alakalı da konuşan balık esnafı Fuat Soğuksu, “Balık pişirme hizmeti, şu an proje aşamasında. Olacak inşallah. O zaman müşterilerimiz daha da artacaktır. Sahile oturmaya gelen vatandaşlarımız balığını alıp oturacak. Balığın müdavimi olan müşterilerimiz pişirme zahmetinden kurtulacak. Öte yandan sahile hava almaya gelenler ve balık ekmek sevenler için de güzel bir hizmet olacak” ifadelerini kullandı.

BALIKTA SON FİYAT

İstavrit 20 TL, Karadeniz Mezgit 20 TL, İstavrit 20 TL, Sardalya 15 TL, levrek tane 10 TL, uskumru kilo 25 TL, çupra kilo 35 TL, Karadeniz Somon 35 TL, Hamsi 25 TL, Turna Mezgit kilosu 30 TL, dil balığı kilo 50 TL, Torik (palamutun büyüğü) tanesi 75 TL. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf