Bakanlık Kabul Etti Tüm Okullarda Uygulanacak

Bakanlık Kabul Etti Tüm Okullarda Uygulanacak

/
/

Sıfır Atık projesiyle entegre yürütülen "Yeşil Kampüs Lise 2023" projesinin bir aşaması olan "Organik Atıklardan Kompozit Gübre Üretimi" Türkiye'deki tüm okullara örnek oluyor.

Muammer Dereli Fen Lisesi'nin proje okulu olarak yürüttüğü iki projeden biri olan" Yeşil Kampüs Lise 2023" projesinin önemli bir aşaması olan Yeşil kampüs ve sıfır atık entegrasyonu" ile okuldaki organik atıklar kompozit gübreye dönüştüldü.

ATIKLARI GÜBREYE DÖNÜŞTÜRDÜLER

Okulda hiç bir atık zayi edilmeyerek bina içinde oluşan tüm organik atıklar; dökülen yaprak, kesilen çim, kırılan dallarda kompozit gübreye dönüştürülerek değerlendirildi.  Milli Eğitim Bakanlığı Sıfır Atık çalışmalarını yürüten  MEB ISGB Genel Koordinatörü Özkan AVCI, MEB Sıfır Atık Proje Yetkilisi Fatih KINACI'nin bulunduğu heyet, Muammer Dereli Fen Lisesine gelerek  öğrencilerin uygulamalı yerinde inceledi.

GURUR VEREN ÖRNEK PROJE

Fen Lisesi düzeyinde yapılan en özgün projelerden biri olduğunu ifade eden bakanlık yetkilileri  Projenin Türkiye’deki tüm okullar için  örnek  olduğunu belirterek, Muammer Dereli Fen Lisesi’nin bu projesinin alanda yapılmış tek çalışma olması sebebi ile  sıfır atık ile ilgilenen Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü projeyi  ülkemizde yaygınlaştırılması için çalışmalar başlatacak. İl Milli Eğitim Müdürümüz Fehmi Rasim Çelik ve İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Akmenşen  tarafından desteklenen projemiz İlimizin gururu oldu.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf