Bahçesinden İguana Çıktı

Bahçesinden İguana Çıktı

/
/

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 153 Whatsapp İhbar Hattına Gelen İhbar Ormanya Doğal Yaşam Parkı Yetkililerini Harekete Geçirdi. Kozluk Mahallesi’nde İkamet Eden Bir Vatandaşın “Bahçemde Büyük Bir Kertenkele Var. Çocuklarım Korkuyor” İhbarı Üzerine Hemen Harekete Geçen Ekip, Kertenkele Sanılan İguanayı Yakalayarak Ormanya Doğal Yaşam Parkı’nda Hizmet Veren Kocaeli Yaban Hayatı Kurtarma Ve Rehabilitasyon Merkezi’ne Getirdi.

WHATSAPP İHBARI HAREKETE GEÇİRDİ

Kozluk Mahallesi İnönü Caddesi’nde İkamet Eden Bir Vatandaş Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 153 Whatsapp İhbar Hattına Başvurarak Yardım İstedi. Bahçesinde 1 Haftadır Büyük Bir Kertenkelenin Bulunduğunu İfade Eden Vatandaş, Çocuklarının Korktuğunu Belirterek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden Yardım İstedi. İhbarın Ardından Büyükşehir’e Bağlı Ormanya Doğal Yaşam Parkı Yetkilileri Harekete Geçti.

İGUANA OLDUĞU BELİRLENDİ

İhbarın Verildiği Kozluk Mahallesi İnönü Caddesi’ne Giden Ormanya Doğal Yaşam Parkı Ekipleri, Vatandaşla İletişime Geçerek Evin Bahçesinde Arama Başlattı. Bahçede Yapılan Aramayla Ekip Tarafından Ağaçta Yakalanan Hayvanın ‘İguana’ Olduğu Tespit Edildi. Ekip Tarafından Yakalanarak Kontrol Altına Alınan İguana, Kocaeli Yaban Hayatı Kurtarma Ve Rehabilitasyon Merkezi’ne Getirildi.

ORMANYA AİLESİNE KATILDI

Ormanya'ya Getirilen İguana İlk Olarak Kocaeli Yaban Hayatı Kurtarma Ve Rehabilitasyon Merkezi’ne Götürülerek Veteriner Hekimlere Teslim Edildi. Vitamin Ve Mineral Takviyelerinin Yapıldığı İguanaya, Özel Bir Rasyon (Beslenme Programı) Oluşturuldu. Tedavilerinin Ardından Ormanya’da Özel Bir Alan Hazırlanan İguana, Sürüngen Evine Götürülerek Ormanya Ailesine Katıldı.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf