AYGÜN’DEN İLÇEDE REVİZE;  1071, BELEDİYE BİNASI OLACAK

AYGÜN’DEN İLÇEDE REVİZE; 1071, BELEDİYE BİNASI OLACAK

/
/

AK Parti Derince Danışma Meclisi’nin 92.sinde konuşan Belediye Başkanı Zeki Aygün, “1071 Kongre Merkezi projemizi revize edip Derince Belediye binası olarak kullanacağız” dedi

AK Parti Derince İlçe Danışma Meclisi’nin 92.si geçtiğimiz Çarşamba günü Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Derince İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu ve yönetiminin ev sahipliğinde düzenlenen danışma meclisine AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, İlçe Kadın Kolları Başkanı Züleyha Uslu, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Semih Tayyip Gülcan, İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, Büyükşehir Belediyesi İstihdam Ofisi Başkanı Öztekin Kaşukci, Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Abdullah Köktürk, belediye meclis üyeleri, mahalle temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

‘ONUR DUYUYORUM’

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan danışma meclisinde önce divan kurulu oluşturuldu. Danışma meclisinin açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu, “91’inci ilçe danışmamızı yaptığımız 6 Ağustos’tan bu yana 4 ay geçti. Teşkilatlarımızla bir araya gelip hasbihal ederek özlem gidererek mutlu oluyoruz. İl başkanımız ve il yöneticilerimize mahalle toplantılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız, teşkilatlarımıza olan desteği hiçbir zaman esirgemedi. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Belediye başkanımızın gayretleri ile ilçemizde eksik olan bir şey kalmayacak. Sizlerle beraber yol yürüdüğüm için onur duyuyorum” dedi.

‘SİZLERLE GÜÇLÜYÜZ’

Çakıroğlu’nun ardından söz alan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Semih Tayyip Gülcan, “Gençlik kolları olarak evler, yollar, caddeler bizimdir diyerek yılmadan yorulmadan her bir kardeşimizle var gücümüzle çalışıyoruz. Biz sizlerle güçlüyüz. Bizler idealimizi, partimizin fikrini gençlerimize anlatıp gayretle çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Bizler biliyor ve inanıyoruz ki Hz. Ömerler, Fatih Sultan Mehmetler, Recep Tayyip Erdoğanlar bu topraklardan yetişecek” dedi. İlçe Kadın Kolları Başkanı Züleyha Uslu ise “Dava yükünü aldığımız ilk günden bu yana dava şuurunu büyük bir heyecanla yürütüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bize yüklediği sorumluluğun farkındayız. Sadece 3 ayda Bin 899 ziyaret yaptık. Yapılacak daha çok iş var” dedi.

‘GÖNÜLLERE DOKUNMAYI İHMAL ETTİK’

Uslu’dan sonra mikrofona gelen Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, “Geçen toplantıda 41 proje içerisinde neler yapacağımızı geniş geniş anlatmıştık. En büyük çalışmayı gençlerimize yapıyoruz. Gençlik Merkezimizin ilkinin Dumlupınar’da temelini attık. İnşallah açılışını da orada hep beraber yaparız. İkincisini de Fatih Mahallesi’ne yapacağız. İSU’nun desteğiyle yılbaşında da bütün Derince’nin alt yapısını değiştireceğiz. İnşallah üst yapısını da zamanla yapacağız. İnsanların gönlüne dokunmayı biraz ihmal ettik. Seçim döneminde gittiğimiz dükkanların yüzde 90’ını gezdik” şeklinde konuştu.

‘1071’İ BELEDİYE BİNASI YAPIYORUZ’

Sözlerini sürdüren Başkan Aygün, “Bizi ekonomiden vurmaya çalıştılar. Terörle 40 yılda dize getiremeyenler, Dolar ve Euro ile dize getirmeye çalıştılar. Gezi’de denediler olmadı. Yaptıklarımızı, yapacaklarımızı gençlerimiz gençlere, kadınlarımız kadınlara anlatacak. Böyle gidersek Allah’ın izniyle gelecek seçimlerde yüzde 65 ile yine kazanırız. Derince’ye bir sürprizimiz var. 1071 Kongre Merkezi Projemiz vardı. Orası Derince ilçemiz için fazla. İnşallah orayı revize edip Derince Belediye binası olarak kullanacağız” ifadelerini kullandı.

‘371 PROJE YAPILDI’

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise “2004 yılı ile 2019 yılı arasında Büyükşehir Belediyesi hizmet döneminde toplam 371 proje hayata geçirildi. Bunun tutarı 392 Milyon TL. Gerçekten muhteşem bir hizmet. 223 kilometre içme suyu hattı tamamlandı. Bazı işler vardır ki olmadığında kıymetini anlarsınız. Yollar çamur değil, ama şimdi çamur olsa kıymetini anlarız. Biz de sizler gibi gençlik dönemimizde çok çalıştık. İstanbul’da o dönemler çamurdan geçilmiyordu” ifadelerine yer verdi.

‘DERİNCE SUSUZ KALMIŞTI’

Yuvacık Barajı ile ilgili muhalefeti eleştiren Büyükakın, “O çok övündükleri Yuvacık Barajı suyunun Derince’ye çok gördüklerini hatırlıyorum. Sırf siyasi olarak Derince’nin susuz kaldığını hatırlıyorum. Derince’nin bütün alt yapısını değiştireceğiz. İhale yapıldı. Yaklaşık 200 Milyon TL tutacak. Millet Bahçesi projesi belli bir noktaya gelmişti. Çevre Bakanlığımız onu yapacak. Liman yolu kavşağında sıkıntımız var. Karayolları ile çalışmamızı sürdürüyoruz. Belediye Hatları ile ilgili bir sorun vardı. Bunların tamamının bir havuz içerisine alınması için kooperatifler ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz” diye konuştu.

‘İZGAZ’I SATMAYA KALKTILAR’

Niyetimiz iş yapmak. Biz bu işleri yaparken asılsız iddialarla sürekli bir propaganda yöntemine başvurduklarını görüyoruz. Eskiden insanlara suikast yapılırdı, şimdi itibara yapılıyor. Bir milletvekili çıktı dedi ki Hünkar Çayırı ile ilgili orada icraat yapılıyor. Sahtekar gazeteye de servis etti. Tuzla’daki bir inşaatı Hünkar Çayırı’nda yapılıyor diyecek kadar ölçüsüzler. Hiçbir ölçü, kırmızı çizgi yok. Dediler ya Türkiye’nin en pahalı golf aracını aldınız diye. Bizi borca sokan sizsiniz dedik. İZGAZ sizdeyken satmaya kalktınız. Değerleme yaptınız ve üstüne 7-8 Milyon TL daha para istediniz. Onlar ancak ve ancak temel atmama töreni yaparlar. Samimi olan ile iş yapılır” şeklinde konuştu.

‘CEDİT’REN KAÇIYORLAR’

Son yapılan İzmit meclisinde tartışılan Cedit Projesi ile ilgili de konuşan Büyükakın, “Aynı tartışma Cedit’te başlıyor. Halkın yararı için Büyükşehir’e devrederiz diyorlar. Niye? Karşılığında bir sözleşme var değil mi? Bakanlıkla İzmit Belediyesi arasında. Kiracı diyor ki ben bunu bir başkasına devrederim. Yapmayacaklar ya yer arıyorlar kaçmak için. Neyi kime devrediyorsunuz? Kime tarafsınız, Çevre Bakanlığına. Yükümlülüklerini yerine getir diye bir yazı yazdı size. Bizi dikkate almıyorlar diyorlar. Büyükşehir bize yardım etmiyor diyorlar. Medya üzerinden mi söylenir bu? Samimiyseniz gelir Büyükşehir’le görüşürsünüz” dedi.

‘HAREKET HALİNDEYİZ’

Son olarak konuşan İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Meclis toplantılarımızın formatını gereken şekliyle dönüştürme içerisindeyim. Hedef kitle kim, Türk milleti. Bizlerin görevi hedef kitlenin sağlıklı, huzurlu ve barış içerisinde yaşayabilmeleri. Bizler de yerel yönetimler olarak Kocaeli özelinde millete hizmetin her formülünü değerlendiriyoruz. Seçimin ardından 8 aylık bir süre geçti. Hedef doğru, alınan kararlar doğru. Sürekli hareket halindeyiz. Bazen muhalefet veya farklı çevreler diyor ki acaba erken seçim mi var? Yaz demedik çalıştık. Bizim bu hareketli siyasetimizi anlamakta zorlanıyorlar. Merak edenlere aslında cevap açık ve net. Biz seçimden seçime siyaset yapan bir parti değiliz” ifadelerini kullandı.

‘BALIK BİLE TUTAMAZLAR’

Muhalefeti de eleştiren Ellibeş, “Onlar da bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. O da şu: Külliye’ye giden CHP’li kim? Bu bir senaryo. Maalesef ki Cumhurbaşkanımızı da bu senaryoya dahil etmeye çalışıyorlar. Ama ayaklarına yüzlerine bulaştırdılar. İktidara en yakın parti ana muhalefet partisi değil mi? Onca mesele varken milletimiz bunlara ülkeyi teslim edecek öyle mi? Onlara en fazla balık tutmak kalır, onu da beceremezler. Kongre sürecimizi tüm hızıyla sürdürüyoruz. Delege kim olmuş önemli değil. Ali, Mehmet. Bize düşen gayretle çalışmak. Bu pazar 5 ilçede delegelerimizi seçtik. Gelecek pazar da diğer 6 ilçede delegelerimizi belirleyeceğiz. Biraz gevşettik, yeniden toparlama zamanı” dedi. Ardından danışma meclisi basına kapalı olarak devam etti. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf