ATİK’E YAKIŞAN BİNA CUMARTESİ AÇILIYOR

ATİK’E YAKIŞAN BİNA CUMARTESİ AÇILIYOR

/
/

Karadenizliler Mahallesi’ndeki yeni dernek binasına geçen ATİK, basın mensuplarını kahvaltıda ağırladı. Başkan Yasin Akyol, önümüzdeki aylarda yapılacak kongrede tekrar aday olacağını da açıkladı

ATİK (Atılımcı İş Adamları Derneği), Karadenizliler Mahallesi D130 Karayolu Caddesi üzerinde 640 metrekare alanda şık bir dernek binasına geçti. Burada üniversite öğrencilerinin proje üretebilmesi için oda ayıran dernek, yeni binada ayrıca konferans salonu, çocuk oyun alanı ve sosyal alanı da yaptı. ATİK Derneği başkanı Yasin Akyol, dernek binasının Cumartesi günü açılışı yapılacağını belirterek herkesi açılışa davet etti. Açılış öncesi basın mensuplarını kahvaltıda ağırlayan Başkan Akyol’un yanı sıra kahvaltıya ATİK Başkanı Yasin Akyol ve yönetim kurulu üyeleri Ercan Seyran, Doğukan Çağlayan, Çağrı Çakıcı, Fatih Sarıoğlu, Turgay Tüysüz ve Mustafa Tanrıkulu katıldı.

AÇILIŞA DAVET ETTİ

Kahvaltı sonrası açıklama yapan ATİK Derneği başkanı Yasin Akyol, “17-18 aylık dernek başkanlığı ve yönetimimizle yaptığımız çalışmalar neticesinde hayallerimizi başladığımız dönemde dile getirmiştik. Böyle bir merkez yapma arzusunu söylemiştik. 6 aylık bir çalışma neticesinde yeni derneğimizi hayata geçirdik. Cumartesi günü 12.30’da yeni dernek merkezimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Tüm dostlarımız ve basın mensuplarını açılışımıza davet ediyorum” dedi.

‘BURAYI HERKES KULLANABİLİR’

Sözlerini sürdüren Başkan Akyol, “Bir takım şeylere çok özen gösterdik. Üniversite öğrencilerine bir çalışma ofisi sağladık. Üniversiteden arkadaşlarımız gelip burada kendilerine proje üretebilirler projelerine yatırımcı bulabilir ve bu oluşumun tüm imkanlarını kullanabilirler. Kentle alakalı herhangi bir projesi olan arkadaşlarımız bu alanları kullanabilirler. Sadece kendi üyelerimize değil kentin bütün insanlarına armağan etmek istiyoruz. Sosyal alanımızı da her türlü aktvitede kullanacağız” diye konuştu.

DUAYEN İSİMLER KONUŞACAK

Yeni dernek binalarında iş hayatında profesyonel olmuş isimleri de ağırlayacaklarını ifade eden Akyol, “Geçmiş dönemdeki projelerimizden ulusal ve uluslararası kendi sektörlerinde duayen olmuş profesyonel iş adamlarını bu platformda ağırlayacağız. Titanik otellerinin sahibi Mehmet Aygün ile başlatıyoruz. Gerekli görüşmeleri yaptık. Kasım ya da Aralık ayında bundan sonraki süreçte dostlarımız ve iş adamlarını ağırlayacağız” ifadelerini kullandı.

‘AMACIMIZ NİTELİKLİ ÜYE’

Altmış üyeden oluştuklarını belirten Başkan Yasin Akyol, “Çok değil nitelikli üyeye sahip olma amacındayız. Üye alımlarında geçmiş dönemlerde yaşanılan süreçleri yeni üyeler de yaşayacak. Bu derneğe girebilmek için 6 ay bekledim Daha sonra 3 ay bekledim ve bu dernekte başkanlık yağmaya başladım. Amacımız bu ahengin bozulmamasıdır. Burası iş adamları derneğinin yanı sıra bir dostluk gurubu. Burada ticari amaç güdülmez” diye konuştu. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf