Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Atık Maske Ve Eldivenler İçin Önlem

Kartepe Belediyesi, korona virüs salgınıyla birlikte kullanımı artan maske ve eldiven gibi tıbbi atıkların halk sağlığına zarar vermeden atılması için özel atık kutuları yer…

Kartepe Belediyesi, korona virüs salgınıyla birlikte kullanımı artan maske ve eldiven gibi tıbbi atıkların halk sağlığına zarar vermeden atılması için özel atık kutuları yerleştirdi.

Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın korona virüs tedbirleri kapsamında tek kullanımlık maske, eldiven gibi hijyen malzemelerin imha edilmesine ilişkin genelgesini uygulamaya koydu. Ortak yaşam alanlarında kullanımı zorunlu hale gelen maske ve eldivenlerin insan sağlığına zarar vermeden imha edilmesi için Kartepe Belediyesi hizmet binaları başta olmak üzere, maske ve eldivenlerin yoğun bir şekilde kullanıldığı alanlara özel atık kutuları yerleştirildi.

İHTİYAÇ NOKTALARINA KONULUYOR

Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler günlük olarak toplanacak atıkların halk sağlığına zarar vermeden yok edilmesi için çalışma başlattı. Bu kapsamda atık kutuları kamu kurumlarına, 3 polis kontrol noktasına, sağlık ocakları, kurulan Pazar alanlarına, halkın yoğun olduğu meydanlara yerleştirildi. Kartepe Belediyesi, vatandaşların maske, eldiven başta olmak üzere kişisel temizlik hijyen ürünlerinin o bölgelerde yer alan atık kutularına atarak duyarlı davranmaya davet etti.

KARTEPE BELEDİYESİNDEN ÖNEMLİ UYARI

Covid-19 önlemleri kapsamında Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın öncülüğünde ilk günden itibaren dezenfekten çalışmalarına devam ettiklerini belirten Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Sinan Şahin “Kullanılan eldiven, maske ve mendil gibi kişisel hijyen malzeme atıkları, balkonda evsel atıktan ayrı bir kap ya da kova içerisinde torba ile toplanması ve her temas halinde ellerin 20 saniye boyunca bol sabunlu su ile yıkanması gerekmektedir. Dışarıda kullanılan maske ve eldivenler de Atık Kutuları’na atılmalıdır” açıklamasında bulundu.

KOCAMAN’DAN ÇAĞRI

Çöpe veya sokaklara kontrolsüz şekilde atılan maskelerin vatandaşların enfekte olmasına sebep olabileceğini belirten Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, “Kullanılmış maske ve eldivenlerin doğru bir şekilde imha edilmesi çok önemlidir. Maske ve eldivenlerin doğru bir şekilde imha edilmesi hemşehrilerimizi virüs riskinden korumaktadır. Hemşehrilerimizin bu konuda duyarlı olacaklarına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *