Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Aras'dan, Pamukçuya Çağrı! Milletvekilliğinden De İstifa Et

Yeniden refah partisi İstanbul milletvekili Suat Pamukçu partisinin kuruluş felsefesinden uzaklaştığını öne sürerek partisinden istifa etmişti. Bu istifa haberine parti içerisinden tepkiler gecikmedi.

Aras'dan, Pamukçuya Çağrı! Milletvekilliğinden De İstifa Et

Yeniden refah partisi İstanbul milletvekili Suat Pamukçu partisinin kuruluş felsefesinden uzaklaştığını öne sürerek partisinden istifa etmişti.

Bu istifa haberine parti içerisinden tepkiler gecikmedi. Tepki verenlerin içinde milli görüş camiasının ağır toplarından Mehmet Aras ta var. Geçmiş yıllarda belediye başkanlığı, sendika genel başkanlığı, il başkanlığı, genel başkan baş danışmanlığı görevlerinde bulunan Aras halen yeniden refah partisi MKYK üyeliği görevini yürütüyor. Parti kurucuları arasında bulunan Aras Pamukçunun istifası sonrasında danışmanı aracılığıyla basına yazılı açıklamalarda bulundu.

PAMUKÇU CUMHUR İTTİFAKI İÇİN YALVARMIŞ

İşte Aras’ ın zehir zemberek açıklaması:

Milli görüş partileri RP, FP, YRP’ den 20, 21 ve 28. Dönem milletvekilliği yapan Suat Pamukçu milletvekilliğinden de istifa etmezse kendisine oy veren milyonlarca seçmenin iki eli yakalarında olacaktır ve haklarını helal etmeyeceklerdir. Pamukçu istifasını geri almalıdır. Kendisine uzun yıllar emek veren, vekil olmadığı yıllarda Maksan Aş. Genel müdürlüğü veren rahmetli Erbakan hocamızın iki eli yakasında olacaktır.

PAMUKÇU’ YA ÇAĞRI; MİLLETVEKİLLİGİNDEN DE İSTİFA ET

Pamukçu istifa gerekçesi olarak partinin kuruluş felsefesinden uzaklaşmasını olarak beyan etmiştir. Oysaki istifasının asıl gerekçesi AKP ile yerel seçimde ittifak yapılmamasıdır. Çünkü kendisi bana 14, 28 mayıs seçimlerinde AKP ile ittifak yapılması için adeta yalvarmış ittifaka karşı çıkmamamı istemiştir. 75 yaşında bir insanın böyle bir tutum içerisinde bulunması yanlıştır ve izahı yoktur.

ALDIĞIN MAAŞ HARAM OLACAK

İstifa demokratik hakkıdır ancak milletvekilliğinden de istifa etmelidir. Aksi taktirde aldığı 230 lira maaş kendisine haram olur.

Bu Haberi Beğendin Mi?
2 kişiden 2 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *