Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Alo Vefa İle Gönül Köprüleri Kuruldu

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün 2019 yılı içerisinde kurduğu Alo Vefa Hattı, koronavirüsle mücadele sürecinde de özveriyle görev yapıyor. Salgınla mücadele kapsamında…

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün 2019 yılı içerisinde kurduğu Alo Vefa Hattı, koronavirüsle mücadele sürecinde de özveriyle görev yapıyor. Salgınla mücadele kapsamında Alo Vefa Hattı’nın ilçede hizmet ulaştırdığı hane sayısı 4 bine yaklaştı.

Başkan Aygün yönetimindeki Derince Belediyesi, alınan tedbirlerle salgınla mücadeleyi sahada en yoğun seviyede sürdürürken, bu sıkıntılı dönemde sokağa çıkmaları kısıtlanan vatandaşların da daima yanında olmaya devam ediyor. Başkan Aygün tarafından 2019 yılında kurulan ve gönül belediyeciliği anlayışıyla ilçe halkına hizmet veren Alo Vefa Hattı da koronavirüsle mücadele edilen bu dönemde çok önemli bir görev üstleniyor. Kurumsal yapısı ile çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği Alo Vefa Hattı, sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş üstü, kronik hastalığı bulunan ve ihtiyaç sahibi vatandaşların her an yanında oluyor.

3 BİN 920 HANEYE HİZMET ULAŞTIRILDI

Derince Belediyesi’ni 2390444 ve 05528390153 numaralı telefonlardan arayan vatandaşların taleplerini alan Alo Vefa Hattı Koordinasyon Merkezi, bu talepleri sahada görev yapan ekiplerine iletiyor.  Belediye ekipleri de 65 yaş üstü yalnız yaşayan ve kronik hastalığı bulunan vatandaşların başta temel gıda, ilaç, fatura ödemeleri olmak üzere ihtiyaçları için yardımcı oluyor. Vatandaşların alışverişlerini yaparak evlerine kadar teslim eden Alo Vefa Hattı ekipleri salgınla mücadele döneminde bugüne kadar 3 bin 920 haneye hizmet ulaştırdı ve çalışmalarına devam ediyor.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *