Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Alo Vefa Her An Yanınızda

Derince Belediyesi Alo Vefa Hattı ile sosyal belediyecilik alanında örnek çalışmalara imza atıyor. Sokağa çıkma yasağının uygulandığı süreçte de vatandaşların her ihtiyacınd…

Derince Belediyesi Alo Vefa Hattı ile sosyal belediyecilik alanında örnek çalışmalara imza atıyor. Sokağa çıkma yasağının uygulandığı süreçte de vatandaşların her ihtiyacında yanında olan Alo Vefa Hattı, Tuğçe Çalışkan’a da doğum günü sürprizi yaptı.

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün sosyal belediyecilik alanında örnek projeleri arasında yer alan Alo Vefa Hattı, koronavirüsle mücadele döneminde Derince’de çok önemli bir görev üstleniyor. Alo Vefa Hattı, salgın süreci ile birlikte başta sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş üstü, kronik hastalığı bulunan ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar olmak üzere çalışmalarını çok geniş kapsamlı bir şekilde yürütüyor. Derince Belediyesi bünyesinde oluşturulan Alo Vefa Hattı Koordinasyon Merkezi, telefonlar aracılığıyla vatandaşların kayıtlarını alarak sahadaki ekiplere iletiyor. Sahada bulunan ekipler de vatandaşların özellikle temel gıda, ilaç, fatura ödemeleri başta olmak ihtiyaçları için yardımcı olarak alışverişlerini evlerine kadar götürerek kapıda teslim ediyor.

TUĞÇE’YE DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı üç günlük süreçte de çalışmalarını sürdüren Alo Vefa Hattı ekipleri 239 0 444 ve 0 552 839 0 153 numaralı telefonlardan Derince Belediyesi’ni arayan vatandaşlara yardımcı olmaya devam etti. Evinde kalan vatandaşların her ihtiyacında yanında Alo Vefa Çağrı Merkezi ekibi ayrıca bu süreçte doğum günü mutluluğuna da ortak oldu. Fatih Mahallesi’nde ikamet eden Mustafa Çalışkan ve ailesinin hanelerine doğum günü pastasıyla giden Alo Vefa Hattı ekipleri, yeni yaşına giren Tuğçe Çalışkan’a sürpriz doğum günü pastasını vererek ailenin mutluluğuna mutluluk kattı. Doğum günü sürprizi ile karşılaşan Tuğçe’ye sevdikleriyle birlikte sağlıklı ve nice mutlu yıllar dileyen Alo Vefa Hattı ekiplerinin bu davranışı Çalışkan ailesi tarafından memnuniyetle karşılandı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *