Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Alo Vefa Hattı 3.500 Haneye Ulaştı

Salgınla mücadelede başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Derince Belediyesi Alo Vefa Hattı ekipleri sokağa çıkma yasağının uygulandığı süre boyunca yine ihtiyacı olan vatand…

Salgınla mücadelede başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Derince Belediyesi Alo Vefa Hattı ekipleri sokağa çıkma yasağının uygulandığı süre boyunca yine ihtiyacı olan vatandaşlara yardımcı olmaya devam etti.

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün yönetiminde etkin tedbirlerin alındığı ilçede bir yandan dezenfekte çalışmaları sürerken diğer taraftan Alo Vefa Hattı aracılığıyla sosyal belediyeciliğin en güzel örnekleri sergileniyor. 65 yaş üstü, kronik hastalığı bulunan ve ihtiyaç sahibi vatandaşların bir telefonla ulaştığı Alo Vefa Hattı, bugüne kadar yaklaşık 3 bin 500 haneye alışverişlerinin ulaştırılması başta olmak üzere birçok konuda yardımcı oldu.

YASAK SÜRECİNDE DE GÖREV BAŞINDALAR

Sokağa çıkma yasağının başladığı 23 Nisan tarihi itibariyle dört günlük süreçte de çalışmalarını Zabıta Müdürlüğü ile birlikte koordineli bir şekilde sürdüren Alo Vefa Hattı, kendilerine ulaşan vatandaşlara yardımcı oldu. Başta ekmek, gıda ve ilaç ihtiyaçlarının temini olmak üzere Derincelilerin alışverişlerini yapan Alo Vefa Hattı ekipleri, zorunlu olarak sağlık merkezlerine gitmesi gereken vatandaşlara da ulaşımları konusunda katkı sundu.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *