Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Ak Parti'de Danışma Meclisleri Başladı

AK Parti'de yeni yılla birlikte ilk danışma meclisi yapıldı. Danışma Meclisinde Cumhur İttifakının birlik ve beraberliğin vurgu yapan Başkan Talus, " Acuklaman aday ittifakımızın adayı olacak" dedi.

Ak Parti'de Danışma Meclisleri Başladı
AK Parti'de yeni yılla birlikte ilk danışma meclisi yapıldı. Danışma Meclisinde Cumhur İttifakının birlik ve beraberliğin vurgu yapan Başkan Talus, " Acuklaman aday ittifakımızın adayı olacak" dedi.
 
AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı, yeni yılın ilk günü tam mesai yaptı. Yılbaşı tatiline rağmen yönetim kurulu toplantısını eksiksiz katılımla gerçekleştiren İl Başkanı Şahin Talus, hemen ardından Darıca’da genişletilmiş ilçe danışma meclisi toplantılarına start verdi. Darıca’daki toplantı tam bir gövde gösterisine döndü. Salona sığmayan teşkilat mensupları, buyuk coşku yaşadı. Danışma Meclisi saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından şehitler için okunan Kur’an tilavetiyle başladı. Toplantıya Milletvekilleri Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır, MKYK Üyesi İlyas Şeker, İl Kadın ve İl Gençlik Kolları Başkanları ve birçok İlçe Başkanı katılım göstererek seçim öncesi birlik ve beraberlik görüntüsü verdiler.
 
 

 

BEŞ YÜZ YENİ ÜYE

Programda 500 yeni üyeye temsili rozet takıldı. Böylelikle Aralık ayında Darıca’da yeni üye sayısı 900’e çıktı. Danışma Meclisinde açılış konuşmasını İlçe Başkanı Köksal Şakar yaptı. Ardından Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Arslan, Kadın Kolları Başkanı Selma Gülenç, Darica Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Milletvekili Cemil Yaman ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Tahir Büyükakın kürsüye geldi. Kapanış konuşmasını Başkan Talus yaptı. Talus,  “Zor bir yılı geride bıraktık, asrın afetini yaşadık, Gazze soykırımının başlamasına şahit olduk, terör örgütleri, destekçilerinden aldıkları güçle, destekçilerinden aldıkları silahlarla birliğimize, kardeşliğimize bir kez daha saldırdı. Şehitler verdik, küresel ekonomik krizin ardından hortlayan enflasyonla mücadele ettik, türlü türlü saldırılara göğüs gerdik. Başta şehitlerimiz, depremde kaybettiğimiz canlarımız, Filistin’de katledilen kardeşlerimiz… Ebediyete uğurladığımız bütün canlarımıza, bütün kardeşlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet niyaz ediyorum. Ruhları şad olsun” diye konustu.
 

 

'BARIŞIN VE HUZURUN YANINDAYIZ'

Türkiye olarak barışın yanında olduk, huzurun yanında olduk, adaletin yanında olduk, İnsanın yanında olduk, İnsanlığın yanında durduk. Bu kavramların karşısında olan herkese karşı Duruşumuzla dünyaya örnek olduk. AK Parti davası, insanlığın umududur" dedi Partisine yeni katılan üyelere de değinen Başkan Talus, "AK Parti siyasetin denizi, AK Parti siyasetin okyanusu, nasıl ki Türkiye dünyanın umuduysa, AK Parti davası da insanlığın umudu, Partimize yeni katılan arkadaşlarımızın, eski partileri bizim için önemli değil, bizim için önemli olan bizzat kendileridir. İrade, istek ve gönülle bu dava denizine katılmalıdır, her biri artık her birimiz gibi bu denizde, bu okyanusta bir damladır" dedi.
 

 

'CUMHUR İTTİFAKI’NIN ADAYI OLACAK'

Başkan Şahin Talus, sozlerinin devamında “Bu vesileyle siyasete ilgisi olan; ülkenin, Milletin, insanlığın derdine Siyasetle merhem olmak isteyen bütün hemşerilerimi, aktif üye olmaya, seçim maratonunda bizimle birlikte koşmaya davet ediyorum, her bir katılımı, bu büyük davanın yükseklere taşınması için bir güç olarak kabul ediyorum. Herkesin gönlünde bir aslan yatar, herkes kendi için çalışabilir, ama hepimizin gönlünde yatan yegâne aslan Türkiye Davasıdır. Bu dava söz konusu olduğunda bütün sular durur, kişisel beklentiler, hedefler bir yana bırakılır. Güzel bir aday adaylığı süreci geçiriyoruz, Adayımız açıklandığında hepimizin adayı olacak, teşkilatın adayı olacak,AK Partimizin adayı olacak, MHP’nin adayı olacak, Cumhur İttifakı’nın adayı olacak. Kocaeli’de hedefimizi açıkladık, bu seçimde Cumhur İttifakı olarak 13’te 13 yapacağız" ifadelerini kullandı. 
 

 

'CUMHURBAŞKANIMIZA SÖZ VERDİM'

Konuşmasını sürdüren İl Başkanı Şahin Talus, "Hedefi söylemekle her şeyin bitmediğini biliyoruz, aslında her şey hedefi söylemekle birlikte başlıyor, biliyoruz ki yanmakla tutuşmakla yol bitmez, sözle niyetle bitmez, biterse gitmekle biter, biterse çalışmakla biter, biz de öyle yapacağız, arkamıza bakmadan hedefe koşacağız, gece gündüz demeden çalışacağız. Cumhur İttifakımızla 13’te 13 hedefimizi açıklarken aynı zamanda her ilçede rekorumuzu kırmayı da hedef belirledik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bana hedefimizi sorduğunda öyle cevap verdim, kendime güvendiğim için bu cevabı vermedim, teşkilatımıza, gençlik kollarımıza, kadın kollarımıza, mahalle teşkilatlarımıza, üyelerimize. Sizlerin ferasetine, gayretine, aşkına inandığım için öyle cevap verdim" diye konuştu. Program divan heyetinin üyelerin yazılı sorularına cevaplandırılmasıyla son buldu. 
 
Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *