Ak Parti'de Başvurular Devam Ediyor

Ak Parti'de Başvurular Devam Ediyor

/
/

Ak Parti’de 5 yönetim kurulu üyesi, İzmit meclis aday adayı olmak için görevlerinden istifa etti

Ak Parti’de meclis üyeliği için aday adayı olmak isteyenler için ise son gün 3 Aralık olarak belirlenmişti. Meclis üyeliği için Ak Parti İzmit İlçe yönetiminden Recep Yıldız, Nurullah Yılmaz, Ali Erdem, Ayfer Uğur ve Rafet Yücel istifalarını vererek İzmit Belediyesi meclis üyesi aday adayı oldu.

Yönetim Tekrar Şekillenecek

İstifa eden isimlerin yerine kimlerin geleceği, İzmit İlçe Başkanlığına asaleten atanan ilçe başkanı tarafından belirlenecek. İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz’ın belediye başkanlığına aday adayı olması sebebiyle henüz ilçe başkanlığına vekalet edecek isim de belli olmadı. 3 Aralık’a kadar istifa süresi olan teşkilat mensuplarının başvuruları sonrasında eksik kalan ilçe yönetimlerinin yerine yedek üyelerden isimlerin getirilmesi bekleniyor.

‘Hepsi Teşkilatın Adayı’

Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Rıfat Akbaş istifaları kabul ettikten sonra, “Kendi içimizden canımız dediğimiz isimlerle mecliste çalışmak gönlümüzden geçendir. Teşkilatta belediye başkanlığı için başvuranlara bizim adayımızdır teşkilatın adaylarıdır dedik. 15 aydır beraber görev yaptığım arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi. Akbaş’ın ardından konuşan Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ali Güney ise “Arkadaşlarımızın başarılı olacağına inanıyorum. Belsa Plaza’da bayrağımızı dalgalandıracağız” diye konuştu.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf