Ak Kadınlardan Şiddete Turuncu Çizgi

Ak Kadınlardan Şiddete Turuncu Çizgi

/

25 Kasım Kadına Yönelik Şidete Karşı Mücadelede Ak Partili Kadınlarında da destek geldi. AK Parti İl Kadın Kolları, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü nedeniyle “Kadına yönelik şiddete turuncu çizgi çekiyoruz” yürüyüşü gerçekleştirdiler.

Milletvekili Zeybek’de Katıldı

AK Parti Kocaeli Kadın Kolları, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü'nde Milli İrade Meydanı'ndan başlayarak Doğu Kışla Parkı'na kadar yürüyüş gerçekleştirdiler. Yüzlerce kadının katılım sağladığı yürüyüşte AK Parti Milletvekili Emine Zeybek, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz ve ilçe kadın kolları başkanları ve İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman katıldı. Ellerinde pankartlar ve dövizlerle yürüyen kadınlar, "Şiddet turuncu çizgimiz", "Kadın Allah'ın emanetidir" şeklinde slogan attılar. Doğu Kışla Parkı'nda yürüyüş tamamlanırken hazırlanan beyaz panoya AK Kadınlar tarafından turuncu el izi bırakıldı.

Ak Kadınlar Da Sokağa Çıktı

Yürüyüşün tamamlandığı Doğu Kışla Parkı'nda konuşan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, “Kadına yönelik şiddet hala en yaygın şekilde devam ediyor. AK Kadınlar olarak kadına yönelik şiddetin ekonomik, sosyal hiçbir mazereti olmadığını ifade ediyoruz. AK Kadınlar olarak kadına şiddetin turuncu çizgimiz olduğunu vurguluyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliğin sağlanmasında köklü değişiklikler yapılmıştır. Kadını örseleyen birçok unsur mevzuattan çıkarılmıştır. AK Parti kurulduğu günden buyana kadınların hayatını kolaylaştırmak için çalışmalar yapılmıştır. Kadınlar aynı alanda ailede siyasette ve iş hayatın varlıklarını hissettirmişlerdir. AK Parti herkesin hepimizin partisidir. Kadına yönelik her türlü şiddete turuncu çizgimizi çekiyoruz” ifadelerini kullandı. Yılmaz’ın ardından konuşan AK Parti Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek ise yaptığı konuşmada  “Şiddete karşı her zaman turuncu çizgimizi çekiyoruz. Kadına şiddet acizliktir. Ben Müslüman bir Türk erkeğine şiddeti kesinlikle yakıştıramıyorum. Biz kadınlar Allah’ın emanetiyiz" şeklinde konuştu.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf