Ahbap Gebze, Kitap Okuma Etkinliği İle Farkındalık Oluşturdu

Ahbap Gebze, Kitap Okuma Etkinliği İle Farkındalık Oluşturdu

/
/

Sanatçı Haluk Levent’in Kurucu ve Genel Başkanı olduğu Ahbap Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde projelerine devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda Kocaeli'den ayrılarak ‘şehir’ statüsü kazanıp oluşumunu tamamlayan ve yönetimini belirleyen Gebze Ahbap ilk etkinliği ile farkındalık oluşturmaya başladı. Ahbap Gebze Başkanı Ecevit Can'ın öncülüğünde yapılan ilk toplantının ardından Gebze Çarşı Meydanı'nda gerçekleşen kitap okuma etkinliği her yaştan insanın katılımıyla gerçekleşti.

‘OKUMANIN ÖNEMİNİ VURGULADIK’

Etkinlik hakkında konuşan Başkan Can, “Her kitap okuduğunuzda bir ağaç ölümden sonra yaşamın olduğunu bilerek gülümser düşüncesi ile 8 Eylül Dünya Okuma Günü'nde sanal dünyadan ve hayatın koşuşturmacasından kurtulup kitaplarımızla insanların arasına kaynaştık. Bu etkinlikte bize katılan 7’den 70’e tüm Ahbaplarımıza bu özel günün anısına okudukları kitapları hediye ederek okumanın gereğini ve önemini vurguladık. Ahbap Gebze olarak bizi en gururlandıran şey ise günün sonunda herkesin mutlu olmasıydı” dedi.

‘HERKESİ BEKLİYORUZ’

Sözlerini sürdüren Can, “Gebze’nin her köşesinde sosyal ve toplumsal faaliyetleri sıklıkla gerçekleştirerek herkese örnek olma yolunda da ilerleyeceğinin belirtilerini gösteren Ahbap Gebze Başkanı Can, "Önümüzde uzun ve güzel bir yol olacağından eminiz. Bu süreç boyunca bizlerle birlikte; farkındalık etkinliklerine, sosyal deneylere, yardım isteyenlere yardım eli uzatmaya, çevre temizliklerine, kan bağışlarına ve daha onlarca çeşitli etkinliğe imza atmak isteyen herkesi Ahbap Gebze'ye bekliyoruz" dedi. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf