ADD Başkanı Bingül; Hürriyet’e Kefiliz

ADD Başkanı Bingül; Hürriyet’e Kefiliz

/
/

DJ Kardelen Başak Altınsoy hakkında suç duyurusunda bulunan ADD Kocaeli, “Atatürkçülük konusunda İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e kefiliz” dedi

ADD Kocaeli İl Başkanı Taylan Bingöl, İzmit Belediyesi’nin organizasyonuyla düzenlenen SanatFest etkinliğinde sahne alan DJ Kardelen Başak Altınsoy hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Belediye görevlilerin işlerini ihmal ederek sorumsuz davrandıklarını ifade eden Bingöl, bazı kesimlerin konuyu fırsat bilerek İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i karaladığını ifade etti.

 ‘KONUYU İNCELEDİK’

Konuyla ilgili açıklama yapan ADD Kocaeli İl Başkanı Taylan Bingöl, “Milli mücadele ruhunun temsilcisi ve çatı örgütü olan Atatürkçü Düşünce Dernekleri(ADD) kent gündemini çok büyük dikkat ve titizlikle takip etmektedir. Kent ve ülke gündeminde büyük yankı bulan SanatFest organizasyonu katılımcısı DJ Kardelen Başak Altınsoy adlı şahsın sosyal medya paylaşımları iddiası derneğimizde de rahatsızlık yaratmıştır. Söz konusu paylaşımlarda yer alan “ırkçılık, Atatürk ve Türkiye düşmanlığı, terör örgütü PKK yandaşlığı” ifadeleri örgütümüzce belirlenen komisyon tarafından inceleme altına alınmıştır. 08.09.2019 Pazartesi gecesi gündeme düşen paylaşımlar ile alakalı kurulan komisyonumuzca detaylı olarak incelenmiş ve irdelenmiştir” dedi.

 ‘HUKUKİ BELGE YOK’

Yaptıkları incelemenin sonucunu paylaşan Bingöl, “Sahte hesap olduğu iddia edilen Kardelen Başak Altınsoy adlı Twiter hesabının gelen tepkiler üzerine anında kapatılması, söz konusu paylaşımların Kardelen Başak Altınsoy adına önemli kişisel bilgiler içeren diğer sosyal medya hesaplarında da yapılması, kardelen Başak Altınsoy’un sahte olduğunu iddia ettiği hesaplar hakkında hiçbir hukuki işlem başlatmaması, kardelen Başak Altınsoy’un söz konusu paylaşımlardan dolayı yargılanıp beraat ettiğini açıklamasına rağmen hiçbir hukuki belge ortaya koyamaması dikkatimizi çekmiştir. Tüm bu çelişkiler neticesinde, çizgisinde asla ödün vermeyen Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şubesi Kardelen Başak Altınsoy adlı hesaplardan yapılan paylaşımlar hakkında Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştur” dedi.

‘SİYASİ FIRSATIÇILIK’

Yapılan eleştirileri hukuki tehditler ile savuşturmak isteyenlerle yine hukuk çerçevesinde mücadele edeceklerini de belirten Başkan Bingöl, “Kentimizde gündem yaratan bu olay karşısında savunmaya geçmek yerine gerçeği söylemek, gözümüzden kaçtı demek, daha çok dikkat edeceğiz demek hatta bu paylaşımlar hakkında suç duyurusunda bulunmak toplum vicdanında ve örgütümüz nezdinde beklenen tutumdur. Bu paylaşımlar üzerinden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e karşı yapılan sistematik linç girişimini de siyasi fırsatçılık olarak görmekteyiz” ifadelerini kullandı.

‘HÜRRİYET’E KEFİLİZ’

Sözlerini sürdüren Bingöl, “İzmit Halkı’nın seçtiği “Atatürk’ün Cumhuriyet Kadını” Fatma Kaplan Hürriyet’in sorgulanacağı en son konunun Atatürk ve Türk Bayrağı olduğunu bir kez daha ifade etmekte fayda görüyor, Atatürkçülük konusunda kendisine kefil olmayı da bir kez daha görev biliyoruz. Ancak uyarmakta fayda gördüğümüz bir konu var ki o da bu organizasyonu üstlenen belediye görevlilerin işlerini ihmal ederek sorumsuz davranmasıdır. Belediyeler yaptıkları organizasyonlarda katılımcılara dikkat etmeyi bir görev bilmeli Atatürk ve Türkiye düşmanlığı ekseninde tartışmalı isimlere yer vermemelidir” diye konuştu.

‘BİZİ YOK SAYAN GÜRUH…’

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin 30 yıldır Milli Mücadele ruhunun temsilcisi ve çatı örgütü olduğunu hatırlatan Bingöl, “Çizgisinden asla ödün vermeyen Atatürkçü Düşünce Derneği; bir takım medya kuruluşları tarafından atılan hadsiz gazete başlıkları ile itibarsızlaştırılma ve kavgaya çekilme kumpasındadır. Örgütümüzün basın açıklamalarına kesinlikle yer vermeyen ve örgütümüzü kendilerince “yok hükmünde” gören güruh ne yazık ki kentimizde de nefes almaktadır. Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütünü yok sayarak görmezden gelen bu zihniyet, konu sistematik linç olunca yüzlerini Atatürkçü Düşünce Derneklerine dönmektedir. Vatansever Atatürkçü yurttaşlarımıza Atatürkçü Düşünce Dernekleri’nin Türkiye’nin savunma refleksi görevini aksatmayacağını bildirmekten gurur duyarız. İçiniz rahat olsun” dedi. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf