Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Acurman: 4 Günde Korkuttuk, 1,5 Ayda Seçimi Alırız!

CHP Başiskele Belediye Başkan Adayı Anıl Acurma: Adaylığının düşürülmesine yönelik yaptığı açıklamada " 4 Günde Korkuttuk, 1,5 ayda seçimi alırız" dedi.

Acurman: 4 Günde Korkuttuk, 1,5 Ayda Seçimi Alırız!

CHP Başiskele Belediye Başkan Adayı Anıl Acurma: Adaylığının düşürülmesine yönelik yaptığı açıklamada " 4 Günde Korkuttuk, 1,5 ayda seçimi alırız" dedi. 

Başiskele İlçe Seçim Kurulu, usul ve kanunlara uyulmadığı gerekçesiyle CHP'nin Başiskele Belediye Başkan adayı Anıl Acurman'ın adaylığının iptal etmesi Kocaeli gündemine bomba gibi düştü. Acurman'ın, belirlenen süre içinde ilçe başkanlığı görevinden istifa etmemesinin bu karara neden olduğu öğrenildi.

İL SEÇİM KURULU KARARA BAĞLAYACAK

Telefonla ulaştığımız Acurman, gazetemize yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “1 Aralık’ta ilçe başkanlığından istifa ettiğime dair dilekçeyi Genel Merkez’e gönderdim. Bunu bir görev verilirse diye yaptım. İlçe sekreterimiz ilçe yönetimine başkanlık etti. Ben resmiyette dilekçemi verdim ama dışarıda ilçe başkanı olarak adlandırılıyordum. Şahsımın belediye başkan adayı ilan edilmesinin ardından seçim çalışmalarına hızla koyuldum. Henüz 4 gün olmuştu ki seçim kurulundaki arkadaşlara dahi haber verilmeden, bizi çağırmadan İlçe Seçim Kurulu, sözde bir vatandaşın itirazını değerlendirmiş ve karara bağlamış. Tabii vatandaş kısmı malumunuz sözde. İlçe Seçim Kurulu’nun bu kararını İl Seçim Kurulu yarın değerlendirip, karara bağlayacak dedi ve ekledi. Benim adaylığı birilerini rahatsız etti ve korkuttu. 4 Günde bu kadar korktuklarını göre biz sıkı çalışırsak 1,5 ayda seçimi alırız açıklamalarında bulundu. Av. Anıl Acurman'nın yarın  ( 26 Şubat Pazartesi ) Karşıyaka Kültür Merkezi’nde yapılması beklenen proje lansmanını seçim kurulundan çıkacak sonuca göre ileriki bir tarihe ertelenmesi yada iptal edilmesi bekleniyor. 

"İLGİNÇ BİR KOMPLO"

CHP’nin Başiskele Belediye Başkan Adayı ilan edilen Anıl Acurman’ın adaylığının düştüğü iddialarıyla ilgili, “Burada çok ilginç bir komplo var. Kocaeli tarihinde böyle bir şey yoktur. 1 Aralık’ta istifa ettim, İstanbul ikametli biri üzerinden daylığıma itiraz edilmiş. Seçim kuruluna giderek süreci takip edeceğiz.” dedi. Acurman açıklamalarında  “Çok ilginç bir komplo ve davranış bir biçimi var.

1 ARALIK'TA İSTİFAMI VERMİŞTİM

Ben 1 Aralık itibariyle istifamı vermiştim. Benden sonra da görevi vekaleten yürüten ilçe sekreterimiz devraldı, 2 hafta evvel de atama yapıldı. Zafer bey de Ocak ayında açıklamıştı adaylığını, onun da il başkanlığı o zaman sona ermişti ama ona itiraz yapılmadı. Ama Anıl Acurman’ın adaylığını zorlayarakta olsa düşürseler bile CHP’yi bu yarıştan çekebileceklerini sanmasınlar.” şeklinde konuştu.

‘KOCAELİ TARİHİNDE BÖYLE BİR ŞEY OLMAMIŞTIR’

Acurman sözlerinin devamında, “İstifa ettiğim halde fiilen ilçe başkanlığına devam ettiğime yönelik İstanbul’da ikamet eden bir vatandaş üzerinden adaylığıma itiraz edilmiş. Kocaeli tarihinde böyle bir şey olmamıştır. Yine Anıl Acurman kadar iyi bir aday belirler, gümbür gümbür geliriz. Mart ayına kadar zamanımız var. Sonuçta yargıya da intikal etmiş bir durum var. Yarın da İl Seçim Kurulu’nun vereceği kararı bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *