96. YILA ÖZEL FOLKLOR SAHNESİ

96. YILA ÖZEL FOLKLOR SAHNESİ

/
/

İzmit Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü’nce düzenlenen gecede 13 farklı ekip, çeşitli yörelerin halk oyunları ile Cumhuriyet’in 96. yılına özel sahne aldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenen gecede Anadolu oyunları sahnelendi. Kocaeli Valiliği’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında İzmit Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından ‘Anadolu’nun Dört Bir Köşesinden Oyunlarımız Ezgilerimiz Halk Oyunlarımız’ isimli sanat gecesi, dün Yahya Kaptan Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Geceye Vali Yardımcısı Suat Yıldız, İzmit İlçe Kaymakamı Şevket Cinbir, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zeki Kalaç ve çok sayıda davetli katıldı.

‘KÜLTÜRLERİMİZ HEP YAŞAYACAK’

Gecede öğrenciler Anadolu ezgileriyle halk oyunları gösterisi sergiledi. Mardin, Rize, Bolu, Burdur, Gaziantep, Trabzon, Aşuk Maşuk, Ağrı, Kırklareli, Artvin, Kafkas, Erzurum, İzmir bölgeleri oyunlarının yer aldığı gecede davetliler de zaman zaman oyunlarına eşlik etti. Program sonrası söz alan İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zeki Kalaç, katılan herkese teşekkürlerini sunarak “Anadolu’nun her yeri cennet kadar güzel. Çeşitli yörelerimizden oyunların yer aldığı bu sahnemizde hocalarımız ve öğrencilerimiz çok çalıştı. Emek veren herkese teşekkür ederim. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yılını kutlar her birinize esenlikler dilerim” dedi. Kalaç, ayrıca Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu olarak kültürlerini daima yaşatacaklarını ve koruyacaklarını da ifade etti. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf