700 İŞÇİ O SÖZLEŞMEYİ MERAKLA BEKLİYORDU Kİ?

700 İŞÇİ O SÖZLEŞMEYİ MERAKLA BEKLİYORDU Kİ?

/
/

Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan 700 kişiyi ilgilendiren toplu iş görüşmesinin ilk oturumunda 5 maddede anlaşma sağlandı.

Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan 700 kişiyi ilgilendiren toplu iş görüşmesinin ilk oturumu gerçekleştirildi. Yerel-Sen Şube binasında gerçekleştirilen toplantıya Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Bayram Bayram, Yerel Sen Genel Sekreteri Ali Danış, Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı İdris Ersoy, yönetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcileri katılım sağladı. Toplam 60 madde olan sözleşmenin 5’i üzerinde anlaşma sağlandı.

İKİ TARAFI DA MEMNUN EDECEK ŞEKİLDE

Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı İdris Ersoy görüşmelerle ilgili, “Büyükşehir belediyesi ve İSU Genel Müdürlüğü’nde bu gün başlayan toplu iş sözleşmesi inşallah 60 günlük yasal süre içerisinde anlaşma sağlanarak bin 200 işçimizi memnun eden bir ücret artışı ile sözleşmeyi masada iki tarafı memnun edecek bir şekilde bitiririz” ifadelerini kullandı.

BU GÜNE KADAR HEP OLUMLU OLDU

Sözlerini sürdüren Hizmet İş Şube Başkanı İdris Ersoy, “Sendikamız ve işçilerimiz, büyükşehir belediye başkanımızın çalışanlara bakışını geçmişten bu güne kadar hep olumlu olduğunu görmüştür, bu günden sonrada böyle olacağına dair bir şüphemiz yok” sözlerini kullandı.  İkinci görüşme ise 13 Aralık tarihinde saat 10.00’da gerçekleştirilecek.  

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf