4. KÖY OKULU DA KÜTÜPHANESİNE KAVUŞTU

4. KÖY OKULU DA KÜTÜPHANESİNE KAVUŞTU

/
/

Köy okulları kütüphanesiz kalmasın diye KOÜ Türkçe Topluluğu’nca başlatılan projede dördüncü köy okulu da kütüphanesine kavuştu.Kocaeli Üniversitesi Türkçe Topluluğu tarafından başlatılan ‘Köy Okullarına Kütüphane Kurma’ projesi sürüyor.

Proje kapsamında Kandıra Safalı Köyü’ndeki okula da bin kitaplık kütüphanesine kavuştu. Kocaeli genelinde birçok sosyal sorumluluk projeye imza atan Kocaeli Üniversitesi Türkçe Topluluğu’nun köy okullarına yaptığı kütüphane sayısı ise dörde ulaştı.

BİN KİTAPLI

Kocaeli Üniversitesi Türkçe Topluluğu, okul yönetimi ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan görüşmelerin ardından çalışmalarına başladı. Kocaeli Üniversitesi Türkçe Topluluğu tarafından yapılan araştırmalar sonucunda kütüphanesi olmayan Kandıra Safalı Köyü’nde bulunan Safalı İlk ve Ortaokulu’na kütüphane kurulması kararlaştırıldı. Okulda bulunan bir odayı kütüphane çeviren topluluk, kütüphanenin yapım sürecini en başından takip etti. Kütüphaneye bin kitap getiren topluluk, son düzenlemeyi de yaparak kütüphaneyi geçtiğimiz gün öğrencilerin hizmetine açıldı.

‘FARKINDALIK OLUŞTURMAK İSTEDİK’

Kocaeli Üniversitesi Türkçe Topluluğu Başkanı Hüseyin Eryiğit, kurdukları dördüncü kütüphaneyle ilgili konuşarak “Her okula kitap bağışı yapmak kolay ancak bu proje ile farkındalık oluşturmak istedik. Destekçimiz Kitapdostum.com’dur. Ayrıca Kocaeli Özel Bilgili Kültür Okulları ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de projemize destek veriyor. Amacımız Türkiye’nin her iline bir kütüphane kurmak, kütüphanesiz okul bırakmamak. Önemli olan çocukların okuması ve geleceğidir” dedi.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf