Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

4. Çınar Çocuk Evi’nin Temeli Erenler’de Törenle Attıldı

Çocukların modern ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlandığı Çınar Çocuk Evlerinin dördüncüsü olan İzmit Belediyesi Erenler Çınar Çocuk Evi’nin temel atma töreni yoğun katılımla gerçekleştirildi.

4. Çınar Çocuk Evi’nin Temeli Erenler’de Törenle Attıldı

Çocukların modern ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlandığı Çınar Çocuk Evlerinin dördüncüsü olan İzmit Belediyesi Erenler Çınar Çocuk Evi’nin temel atma töreni yoğun katılımla gerçekleştirildi. Törende konuşan Başkan Hürriyet, “Seçim vaatlerimizi tek tek yerine getiriyoruz. Çınar Çocuk Evi’nin dördüncüsünün temelini atmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Gelişen ve değişen dünyaya ayak uyduracak çocukların yetiştirilmesi adına İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in hayata geçirdiği İzmit Belediyesi Çınar Çocuk Evi projesinin 4’üncü şubesi olan Erenler Çınar Çocuk Evi’nin temeli bugün Erenler Mahallesi Gazeteci Kazım Ertek Sokak’ta yapılan törenle atıldı. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından İhale süreci tamamlanan ve yer teslimi yapılan alanda, kısa bir süre önce kazı çalışmalarına da başlanmıştı.

GENİŞ KATILIM

Erenler Çınar Çocuk Evi’nin temel atma törenine CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, İYİ Parti İl Başkan Vekili Kaan Dilmen, Gelecek Partisi İl Başkanı Serap Çakır, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, Genel İş Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük, Erenler Mahalle Muhtarı İhsan Sarı, İKM Başkanı Murat Öztürk, siyasi partilerin ilçe başkanları, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“ÇOK MUTLU VE GURURLUYUZ”

Erenler Çınar Çocuk Evi’nin temel atma töreninde konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet şu ifadeleri kullandı; “Biz her temel atmada çok mutlu ve gururlu oluyoruz. Çünkü biliyoruz ki sosyal belediyecilik anlayışımızla elimizden geldiği kadar kentin her alanına dokunmaya çalışıyoruz. Kadınlarımızın çocuklarımızın hayatını kolaylaştırmaya çalışıyoruz.

“SÖZLERİMİZDEN BİRİYDİ”

Bugün burada 4. Çınar Çocuk Evimiz olacak Erenler Mahallesi Çınar Çocuk Evi’mizin temelini sizlerle birlikte atmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Göreve gelmeden önce verdiğimiz sözlerden de biriydi Çınar Çocuk Evleri.  Ve sosyal belediyecilik anlayışımızla da Çınar Çocuk Evlerimizi tek tek hayata geçirmeye başladık.

“4. ÇINAR ÇOCUK EVİMİZ”

İlkini biliyorsunuz Yeşilova mahallemizde açtık. İkinci Çınar Çocuk Evimiz de çok yakında Tüysüzler mahallemizde açılacak.  Üçüncü Çınar Çocuk Evimizin temelini geçtiğimiz ay Tepeköy mahallemizde attık.  Ve şimdi de hizmeti hak eden mahallelerimizden Erenler mahallemizde 4. Çınar Çocuk Evi’mizin temelini atıyoruz.

 

“EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ”

Evlatlarımızın daha nitelikli ve eşit şartlarda eğitim alabilmesi için çaba sarf ediyoruz. Eğitimde sürekli baltalanan bir sistemimiz var. Her Bakana göre değişen, yamalı bohçaya dönen bir sistemde çocuklarımız istediğimiz eğitimi alamıyor ne yazık ki. Eğitimde fırsat eşitliği yaratmaya ve her yaş grubundaki çocuğumuza eğitim imkanları sunmaya çalışıyoruz.

“ÇOCUKLARIMIZ ATATÜRK’Ü ÖĞRENİYOR”

Bu kentte, bu ülkede bir anne olmanın ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Ben de bir anneyim ve bir anne olarak hayattaki en büyük sorumluluğumuzun, evlatlarımıza iyi bir gelecek hazırlamak olduğunu çok iyi biliyorum. Çocuklarımız Çınar Çocuk Evlerinde her gün ayrı ayrı yaptıkları etkinliklerle sevmeyi, paylaşmayı, dayanışmayı, özgüvenli olmayı, hayatın güzelliklerini ve en güzeli de Atatürk’ü öğreniyor. Atatürk ilke ve inkılaplarını, Atatürk’ün bu ülke için ne yaptığını öğreniyor.

“KENTİN HARCINI SAĞLAM TUTUYORUZ”

Evlatlarımızın Atatürk ilkeleri ışığında yetişmesini sağlamak ve o daha güzel geleceği inşa edecek bireyleri yetiştirmek inanın bizler için de çok büyük mutluluk kaynağı. İzmit Belediyesi olarak, hayatın her alanında gerçekleştirdiğimiz projelerle aslında bir bakıma da kentimizi geleceğe hazırlıyoruz.   Bugün temelini attığımız Çınar Çocuk Evleri’nin yanı sıra; Kadın Girişimciler Merkezi, Çınar Akademi, Yaşama Destek Evi, Alzheimer Yaşam Evi, Çınar Halk Market, Aş Evi, Dernekler Yerleşkesi, Balkan Dernekleri Yerleşkesi gibi, İzmit’in her kesiminden vatandaşımıza hizmet ettiğimiz projelerimizle kentimizin harcını sağlam tutuyoruz.

ÇINAR ÇOCUK EVİNİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

655 metrekarelik alana sahip olan Erenler Çınar Çocuk Evi’miz; tek katlı olacak. 210 metrekare kapalı alanda derslikler, yemekhane, mutfak, idari ofis bulunacak.  Tabii burası sadece kapalı alandan ibaret olmayacak. Çocuklarımız açık havada neşeyle oynayabilsin diye, 376 metrekarelik bahçesinde bir peyzaj alanı oluşturacağız. Evlatlarımızın toprakla iç içe büyüyebilmesi ve bastığı toprağı tanıyabilmesi için ekim yapılabilecek hobi bahçeleri, çeşme, ahşap amfi gösteri alanı ve çocuk oyun alanı yine Çınar Çocuk Evimizde yer alacak.

“HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

Önümüzdeki yılın Mayıs ayında tamamlanmasını amaçladığımız Erenler Çınar Çocuk Evi, aynı zamanda mahallemize de değer katacak.  Sorumluluğumuzun bilincinde, iyi okul öncesi eğitimi vermek ve çocuklarımıza da her açıdan faydalı olabilmek üzere temelini attığımız Erenler Çınar Çocuk Evi’mizin şimdiden kentimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

MUHTAR SARI: BELEDİYEMİZ HARIL HARIL ÇALIŞIYOR

Erenler Mahalle Muhtarı İhsan Sarı yaptığı kısa konuşmada, “Mahallemizin adına yaptığınız çalışmalardan dolayı mahallemiz adına sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.  Temel atma töreninde kürsüye gelen, CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, “Belediyemiz harıl harıl çalışıyor. Halka dokunan projeleri hayata geçirdiği için kıymetli belediye başkanımı kutluyorum. Az kaldı, 6 sonra sandık gelecek ve Tüm Kocaeli ve Türkiye’ye refah gelecek, adalet gelecek, huzur gelecek” diye konuştu.

ÇAKIR: İZMET’E KAZANDIRDIKLARINI BEN SAYAMADIM

Gelecek Partisi İl Başkanı Serap Çakır, “Fatma Hanımın İzmit’e kazandırdıklarını ben sayamadım. Kendisini tebrik ediyorum. Halka en güzel hizmeti vermek için bir kadın olarak elinden geleni yapıyor. Her zaman kendisini destekleyeceğim. Herkesin de destek vermesi gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

DİLMEN:FATMA BAŞKANI KUTLUYORUM

İYİ Parti İl Başkan Vekili Kaan Dilmen programda yaptığı konuşmada, “İzmit Belediyesi hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. Bu projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.  6 yaşında çocukların evlendirildiği bir ülkede çocuklara yönelik böyle büyük ve geleceğe yönelik yatırımlara öncülük ettiği için Fatma Başkanımızı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

ÇINAR ÇOCUK EVİ SAYISI 4’E ÇIKIYOR

Sosyal belediyecilik anlayışı ile vatandaşlara hizmet etmeye devam eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in seçim vaatlerinden olan Çınar Çocuk Evi Projesi, ilk olarak Yeşilova’da hayata geçirildi. İkinci öğretim yılının içerisinde olan Yeşilova Çınar Çocuk Evi’nden sonra çalışmaların başladığı Tüysüzler Çınar Çocuk Evi de kısa süre içerisinde hizmete açılacak. Yakın zamanda temeli atılan Tepeköy Çınar Çocuk Evi’nin ardından bugün temeli atılan Erenler Çınar Çocuk Evi, Çınar Çocuk Evi projesinin dördüncü şubesi olacak.

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *